Стрічка новин кафедри

          

Привітання зі святом Державної фіскальної служби України

25 червня 2018 р. згуртований та професійний колектив працівників Полтавської митниці Державної фіскальної служби України зі святом Державної фіскальної служби України привітали науково-педагогічні працівники кафедри експертизи та митної справи та студенти освітньої програми «Експертиза та митна справа». Керівництво, співробітники та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі висловили щиру вдячність за плідну довготривалу співпрацю у практичній підготовці товарознавців-декларантів.

У свою чергу фахівці відділу митного оформлення Полтавської митниці Державної фіскальної служби України провели професійну ознайомчу екскурсію для студентів освітньої програми «Експертиза та митна справа».

#ПОЛТАВА_ЕМС_ПУЕТ #експертиза #митна справа

          

Вітаємо з успішним захистом дипломних робіт студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» ступеня магістра, заочної форми навчання:

Романа Шматкова – заступника завідувача відділу товарознавчих досліджень та оціночної діяльності Черкаського науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України;

Валентину Малимон – головного судового експерта відділу судової експертизи Черкаського науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України.

Віталія Радзіховського – судового експерта відділу товарознавчих досліджень та оціночної діяльності Черкаського науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України;

Олега Сінельника – судового експерта відділу судової експертизи Черкаського науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України.

#ПОЛТАВА_ЕМС_ПУЕТ #експертиза#митна справа

          

З 20 по 22 червня на кафедрі Екпертизи та митної справи проходив процес акредитації за освітньо-професійною програмою Експертиза та митна справа зі спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.

Акредитаційна комісія працювала у наступному складі:

          

Здобувачі вищої освіти І курсу освітньої програми «Експертиза та митна справа» продовжують знайомитися зі сферами майбутньої професійної діяльності у стінах Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України, Полтавської фірми «Ворскла».

З фахівцями Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України заплановано започаткування наукових тем з різних напрямків по науковому та методичному забезпеченню товарознавчих експертиз та проведення низки спільних заходів.

#ПОЛТАВА_ЕМС_ПУЕТ #експертиза #митна справа

          

Вершини досконалості майбутньої професії (контроль та управління якістю виробництва, декларування та митне оформлення власної продукції тощо) почали опановувати здобувачі вищої освіти І курсу освітньої програми «Експертиза та митна справа» під час проходження виробничої ознайомчої фахової практики на базі Полтавського авто-агрегатного заводу. #ПОЛТАВА_ЕМС_ПУЕТ

          

Круглий стіл «Роль державних органів у захисті внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів»

14 травня 2018 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі проведено круглий стіл «Роль державних органів у захисті внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів» на виконання Стратегії розвитку Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» на 2017-2022 роки та подальшого впровадження прийнятої в університеті Концепції практико-орієнтованого навчання з метою обміну передовим досвідом.

Під час відкриття круглого столу з вітальним словом виступили:

Нестуля Олексій Олексійович – д.і.н., професор, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі,;

Гаркуша Сергій Володимирович – д.е.н., професор, проректор із наукової роботи Полтавського університету економіки і торгівлі,;

Тягунова Наталія Михайлівна – к.е.н., професор, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі.

В обговоренні актуальних питань захисту внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів взяли участь:

Острікова Тетяна Георгіївна – голова підкомітету з питань митної справи та вдосконалення Митного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, з доповіддю «Митне законодавство на захисті внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів»;

Литвин Софія Олександрівна – начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, з доповіддю «Роль ринкового нагляду в захисті  внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів»;

Сахненко Олена Володимирівна – заступник директора Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України, завідувач відділу криміналістичних досліджень;

Лисенко Наталія В’ячеславівна – к.т.н., завідувач відділу товарознавчих досліджень та оціночної діяльності Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України, з доповіддю «Проблеми ідентифікації товарів під час проведення судових товарознавчих експертиз»;

Омельченко Наталія Володимирівна – к.т.н., професор завідувач кафедри експертизи та митної справи, начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», з доповіддю «Підготовка фахівців освітньої програми «Експертиза та митна справа» в контексті захисту внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів».

Науково-педагогічні працівники кафедри експертизи та митної справи та студенти освітньої програми «Експертиза та митна справа» долучилися до обговорення проблем захисту внутрішнього ринку від неякісних та контрафактних товарів. Було, обговорено також значення виробничої практики з інспекційного контролю та державного ринкового нагляду (контролю) на базі управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області для формування професійних компетентностей студентів освітньої програми «Експертиза та митна справа».

          

ГОРДІСТЬ КАФЕДРИ ЕКСПЕРТИЗИ ТА МИТНОЇ СПРАВИ
МАГІСТР  ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ТОВАРОЗНАВСТВО ТА ЕКСПЕРТИЗА В МИТНІЙ СПРАВІ» – ПРИЗЕР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДИПЛОМНИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»

Ющенко Софія Василівна нагороджена дипломом третього ступеня на Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» (ступеня магістра), якій відбувся 29 та 30 березня 2018 р. на базі кафедри підприємництва і торгівлі Одеського національного політехнічного університету. Тема дипломної роботи «Експертиза та митне оформлення з метою остаточного вивезення за межі митної території України сиру твердого органічного», науковий керівник дипломної роботи – Браїлко Анна Сергіївна, доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., випускниця 2006 р. спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі», науковий консультант –  Мартосенко Марина Григорівна, доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент, випускниця 2006 р. спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі»


Зв’язок поколінь товарознавців-експертів
Ющенко Софія, 2017 рік випуску,
Браїлко Анна, Мартосенко Марина, 2006 рік випуску

          

Гра «Мафія» коледж+університет

04 квітня 2018 р. у стінах Полтавського кооперативного коледжу пройшла інтелектуально-розважальна гра «Мафія» за участю студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» та співробітників кафедри експертизи та митної справи.  #ЕМС_ПУЕТ.

Студенти коледжу та університету відчули себе згуртованим колективом, поспілкувалися у неформальній обстановці, гравці логічно будували схеми, домовлялись та отримали задоволення від гри.

          

Інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил»

3 квітня 2018 р. асистент кафедри експертизи та митної справи Кириченко Олена Василівна брала участь у відкритому бінарному засіданні гуртків «Товарознавець непродовольчих товарів» та «Креативний комерсант» за темою «Товар знай – професійно продавай!», присвяченому Декаді циклової комісії комерційних дисциплін Полтавського кооперативного коледжу. Студенти 2 курсу змагалися у грі «Термінологічний крокодил», у якій переможцями стала команда «Маркери».

          

Закриття V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції та підбиття підсумків конкурсів із нагоди проведення декади освітньої програми «Експертиза та митна справа»

22 березня 2018 р. у ПУЕТ відбулося закриття єдиної на теренах країн СНД V Міжнародної науково-практичної iнтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»; підбиття підсумків конкурсів із нагоди проведення декади освітньої програми «Експертиза та митна справа» та нагородження переможців #ЕМС_ПУЕТ.

Професійне обговорення нагальних проблем на ринку товарів та послуг, конструктивний обмін думками в рамках Міжнародної конференції сприятимуть формуванню нового рівня реалізації інноваційних ідей, зміцненню міжнародного престижу ПУЕТ та України, як країни, що має високий рівень культури, науки та освіти.

Конференція працювала за такими тематичними напрямами:

 1. Теоретичні та методологічні засади експертизи товарів.
 2. Товарознавство – основа експертизи товарів.
 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів.
 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність.
 5. Експертні дослідження нехарчової продукції як засіб захисту прав споживачів.
 6. Формування професійних компетентностей під час підготовки товарознавців-експертів.

Актуальність проведення конференції підтверджена наявністю доповідей від професорсько-викладацького складу, аспірантів, магістрів, студентів із семи країн (Азербайджанська Республіка; Республіка Білорусь; Республіка Болгарія; Республіка Польща; Республіка Таджикистан; Республіка Туреччина; Україна) та провідних практиків з: експертизи, судової експертизи, товарознавчих досліджень та оціночної діяльності, стандартизації та оцінки відповідності.

Публікації спрямовані на розв’язання проблем стосовно:

Кульмінацією закриття конференції стала церемонія дипломів і сертифікатів студентам, які брали активну участь у заходах присвячених проведенню декади освітньої програми «Експертиза та митна справа» #ЕМС_ПУЕТ, а саме:

 1. «Термінологічний крокодил» для студентів ІІ-ІІІ курсів освітньої програми «Експертиза та митна справа» #ЕМС_ПУЕТ.
 2. «IQ споживача» серед студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ПУЕТ, присвячений Всесвітньому дню захисту прав споживачів під девізом «ЗРОБИМО ЦИФРОВІ РИНКИ СПРАВЕДЛИВИМИ ТА ЧЕСНИМИ» («Making digital marketplaces fairer») #BetterDigitalWorld серед студентів ІІІ-V курсів.
 3. «ДИВО МАРКОВАННЯ!» #ЕМС_ПУЕТ серед студентів І-V курсів.

          

Конкурс інтелектуалів «IQ-споживача» з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів #BetterDigitalWorld

З нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів, 21 березня 2018 р. у Полтавському університеті економіки і торгівлі кафедрою експертизи та митної справи проведено конкурс інтелектуалів «IQ споживача», серед студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ПУЕТ, присвячений Всесвітньому дню захисту прав споживачів під девізом «ЗРОБИМО ЦИФРОВІ РИНКИ СПРАВЕДЛИВИМИ ТА ЧЕСНИМИ» («Making digital marketplaces fairer») #BetterDigitalWorld

У конкурсі взяли участь три команди:

Ведучими конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» були студенти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» Бугайчук Володимир (ТЕМС-31) та Маргітич Юрій (ТЕМС-21).

Перемогу у конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» здобула команда «Магістри» групи ТЕМСм-51.

Друге місце посіла команда «SMARTTEAM :)» групи ТЕМС-31, третє – команда «Кобри» групи ТЕМС-41.

До складу журі конкурсу входили Омельченко Наталія Володимирівна, завідувач кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», к.т.н., професор і Браїлко Анна Сергіївна, доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н.

          

20 березня 2018 р. відбулося відкриття V Міжнародної науково-практичної iнтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів».

З вітальним словом із нагоди відкриття конференції виступили:

Співорганізаторами конференції є:

У роботі конференції взяли участь науковці з понад 30 установ і закладів вищої освіти із семи країн (Азербайджанська Республіка; Республіка Білорусь; Республіка Болгарія; Республіка Польща; Республіка Таджикистан; Республіка Туреччина; Україна).

Конференція працюватиме за такими тематичними напрямами:

Цього року 26 вересня святкував свій 80-річний ювілей відомий український вчений-товарознавець, д. т. н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Української технологічної академії, заслужений професор Львівського торговельно-економічного університету Семак Богдан Дмитрович.

Відзначаючи величезний науковий та педагогічний доробок і з огляду на незаперечний авторитет та енциклопедичні знання в царині товарознавчої науки, присвячуємо цей збірник V Міжнародної науково-практичної iнтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів», ювілею МЕТРАтоварознавства БОГДАНА ДМИТРОВИЧА СЕМАКА.

Зичимо Вам, дорогий Богдане Дмитровичу, ще впродовж довгих років життя щедро ділитися своїми талантами та примножувати їх у щасті подальшої творчої праці й в натхненні на славу української товарознавчої науки. Нехай ще довго, шановний Богдане Дмитровичу, Ваші працьовиті руки збирають щедрий урожай на науковій ниві! Плідних Вам здобутків та допитливих і старанних учнів! Бажаємо здійснення планів і задумів.

З найглибшою пошаною кафедра експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі.

Доповідачі на відкритті конференції висловили глибоку вдячність організаторам, співорганізаторам конференції, всім науковцям за активну участь у сприянні в її організації та вагомий внесок в успішне проведення конференції.

Запрошуємо всіх охочих 22.03.2018 р. на закриття конференції об 11:00 в ауд. №330 ПУЕТ.

          

15 березня 2018 р. проведено засідання круглого столу до Всесвітнього дня захисту прав споживачів #BetterDigitalWorld

У Всесвітній день захисту прав споживачів керівництво, студенти, викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) та учасники круглого столу приєдналися до всесвітньої акції для #BetterDigitalWorld.

Із вітальним словом з нагоди всесвітнього дня захисту прав споживачів виступили:

З повідомленнями виступили:

«Перехід на енергоефективне освтлення та забезпечення відповідності продукції»
Смірнова Надія Семенівна – начальник центру з оцінки відповідності світлотехнічної та електропобутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія».

«Нові стандарти на світлотехнічну продукцію»
Шпак Світлана Василівна – начальник науково-дослідного центру випробувань електричних ламп та технологічного обладнання ДП «Полтавастандартметрологія».

«Зміни у законодавстві України щодо надання житлово-комунальних послуг»
Черкашин Андрій Михайлович – начальник відділу повірки та метрологічної атестації ЗВТ ЕРТВ ДП «Полтавастандартметрологія».

«Основні правові засади органічного виробництва в Україні та світовий досвід»
Демченко Ольга Миколаївна – провідний інженер із стандартизації відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія».

З метою цифрової обізнаності споживачів, захисту їх від недоброчесних учасників ринку, отримання практичних навичок здійснення свідомого вибору товарів (робіт, послуг), правильного їх оцінювання під час замовлення в інтернет-магазинах, а також володіння знаннями захисту від віртуальних загроз проведено конкурс «Будь пильним споживач!» під девізом Міжнародної федерації споживчих організацій «Зробимо цифрові ринки справедливими та чесними» («Making digital marketplaces fairer») #BetterDigitalWorld.

«Будь пильним споживач!» #BetterDigitalWorld
«СТОП-НАРКОТИК – ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ»
Мотуз Єлизавета – студентка гр. ТЕМС-31 ПУЕТ

«ЯК В УКРАЇНІ ВИБРАТИ НАДІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН?»
Попова Анна – студентка гр. ТЕМС-31 ПУЕТ

«ШАХРАЙСЬКІ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНИ. ЯК ЇХ РОЗПІЗНАТИ?»
Панайотова Тамара – студентка гр. ТЕМС-31 ПУЕТ

Презентація конкурсу на краще селфі з популяризації освітньої програми «Експертиза та митна справа»
«Я – ТОВАРОЗНАВЕЦЬ-ЕКСПЕРТ»
Бугайчук Володимир – студент гр. ТЕМС-31 ПУЕТ

НДЦ «Незалежна експертиза» на захисті прав споживачів в Україні. Підсумки річної роботи»
Омельченко Наталія Володимирівна – к. т. н., професор, начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза»

Переможці професійних конкурсів були нагороджені дипломами та сертифікатами.

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

          

14 березня 2018 р. відбулася інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил» серед студентів Полтавського кооперативного колледжу.

В основі гри лежить асоціативне мислення. Її учасники, не промовляючи ні звуку, повинні побудувати логічні ланцюжки і зуміти передати мовою міміки і жестів значення слів і словосполучень.

Відмінний настрій, веселу і невимушену атмосферу забезпечили команди:

          

У лютому-березні 2018 року серед студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» третій рік поспіль було проведено турнір з гри «Термінологічний крокодил»

З результатом 107 балів у запеклій боротьбі перше місце посіла команда «Кобри» групи ТЕМС-41 у складі Бідної Катерини, Михайлик Анастасії, Рябенко Єлизавети, Яцеленко Юлії.

Друге місце з результатом 89 балів посіли дебютанти турніру команда «Темсинята» групи ТТП ТЕМСб-21 (Івко Анна, Кушнір Аліна, Пантюх Аліна, Таран Дарина Андріївна).

Команда «Айсберг» групи ТЕМС-31 (86 балів), у складі Мотуз Єлизавети, Панайотової Тамари, Попової Анни, Хоменко Юлії, вирвали третє місце з перевагою у 1 бал.

Трішки не вистачило балів команді «Креативні» групи ТТП ТЕМСб інт-21 (85 балів), у складі Бикової Наталії, Волкової Діани, Лисака Дениса, Іващенка Едуарда, і команді «Гладкий кримінал» групи ТЕМСм-51 (75 балів), у складі Любіна Олега, Неструєва Ігора, Рудя Михайла, Дудки Валентини.

          

26.02.18 року викладачами кафедри експертизи та митної справи Кириченко О. В. та Рачинською З. П. в рамках проведення Дня знань, було проведено виїзне заняття в 11 класі Полтавської гімназії № 30: майстер-клас «Вплив енергетичних напоїв на організм людини.

Проведений майстер-класу  дозволить кожному учневі сформулювати активну, усвідомлену точку зору на представлене в дослідженні модне молодіжне явище - вживання енергетичних напоїв та ознайомили школярів з шкідливим впливом деяких складників енергетичних напоїв. Школярі отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування.

          

Вітаємо нашу наукову еліту, магістрів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі», з отриманням дипломів!!!
Надзвичайно пишаємося Вашими здобутками!!!
Зичимо нових звершень, успіхів та щастя!!!
Ваша кафедра експертизи та митної справи ПУЕТ!!!

#ПОЛТАВА_ТЕМС_ПУЕТ

          

Вітаємо наших майбутніх експертів, інспекторів з контролю якості продукції, з експорту, начальників органів доходів та зборів, керівників підприємств, установ та організацій з феєричним захистом дипломних робіт!!!

Під час захисту дипломних робіт магістри освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» підтвердили свою компетентність стосовно проведення експертизи та митного оформлення (експорту, імпорту) харчових продуктів та нехарчової продукції.

Бажаємо успіхів та здійснення найзаповітніших мрій!!!

Ваша кафедра експертизи та митної справи ПУЕТ!

#ПОЛТАВА_ТЕМС_ПУЕТ

          

У рамках Днів відкритих дверей ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» викладачами кафедри експертизи та митної справи був проведений майстер-клас «Технічні засоби митного контролю: аналізуємо грошові знаки та дорогоцінні метали» для учнів 11 класу Комунального закладу «Полтавська ЗШ І-ІІІ ступенів № 26».

Під час проведення майстер-класу учні отримали знання і практичні навички перевірки справжності банкнот України методом візуального спостереження та за допомогою детектора грошових знаків, цінних паперів «Спектр-компакт».

Також було набуто вмінь та навичок роботи з детектором матеріалів «ДеМон-Ю», за допомогою якою здійснюється тестування ювелірних сплавів різноманітних проб.

          

ДЕНЬ КАФЕДРИ ЕКСПЕРТИЗИ ТА МИТНОЇ СПРАВИ
У ПОЛТАВСЬКОМУ КООПЕРАТИВНОМУ КОЛЕДЖІ

Для студентів Полтавського кооперативного коледжу (30 листопада 2017 р.) кафедра експертизи та митної справи у складі Наталії Володимирівни Омельченко, Наталії В’ячеславівни Лисенко, Анни Сергіївни Браїлко провели дні кафедри. Наталія Володимирівна Омельченко ознайомила студентів із фаховою спрямованістю освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі», як запоруки готовності  випускників до самостійної професійної діяльності.

Після обговорення, було проведено професійну гру «Обшук», яка мала на меті допомогти учасникам зрозуміти права та обов’язки митного інспектора та громадянина під час проходження митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України.

Під час проведення професійної гри студенти отримали знання стосовно: правил користування «зеленим» та «червоним» коридорами; поняття «Особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України»; особливостей оподаткування товарів, що ввозяться через митний кордон України громадянами; ввезення культурних цінностей,  продуктів харчування, тварин, лікарських препаратів; заборон й обмежень.

Також було набуто практичних навиків роботи митного інспектора, який здійснює митний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України. При цьому студенти коледжу виявляти високий рівень знань, культури та професіоналізму.

Команди, які отримали І та ІІ місця отримали солодкі подарунки. Разом з тим найактивніші учасник професійної гри «Обшук» були нагороджені сувенірною продукцією освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» #ПОЛТАВА_ТЕМС_ПУЕТ.

          

ДНІ НАУКИ У ЗОШ №26

У Всесвітній день науки (10 листопада 2017 р.) для учнів 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 кафедра експертизи та митної справи у складі Кузнецової Наталії Олександрівни, Браїлко Анни Сергіївни, Омельченко Наталії Володимирівни, провели майстер-клас «Експрес-методи ідентифікації натуральних складових у харчових продуктах».

Під час проведення майстер-класу учні  отримали знання і практичні навички стосовно: аналізу марковання на споживчому пакованні харчових продуктів, застосування експрес-методів для ідентифікації натуральних складових в харчових продуктах.

          

5 жовтня кафедра експертизи за митної справи традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.

Гостями кафедри були школярі  загальноосвітніх шкіл №38, №31 м. Полтави.

В рамках цього заходу провідними викладачами кафедри були проведені  майстер-клас на тему «Унікальний сервіс перевірки інформації про продукцію за штриховим кодом» який проводила доцент кафедри експертизи та митної справи Браїлко А.С. для школярів 11-Б класу школи № 31. Учні отримали практичні навички пошуку та перевірки інформації за штриховим кодом, а саме щодо ідентифікації суб’єкта господарювання який має право використовувати номери структури GTIN-13, інформації про продукцію за номером структури GTIN-13 у всесвітньому електронному реєстрі інформації про учасників системи GS1 (GEPIR), доступному через Інтернет в усьому світі. Та ділова гра з митної справи «Хто контрабандист?» яку проводила доцент кафедри експертизи та митної справи Ткаченко А. С. для школярів 10-А класу школи № 38.  У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування.

          

Історія успіху нашого випускника з Азербайджану!

Амрахлі Ельмір Мухамед огли закінчив університет у 2016 році й отримав диплом бакалавра з відзнакою зі спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Після успішної  процедури підтвердження диплома ПУЕТ в Міністерстві освіти Азербайджану йому була запропонована робота за спеціальністю в Азербайджанському інституті стандартизації при Державному комітеті Азербайджанської республіки із стандартизації, метрології і патентів, де він наразі працює і продовжує своє навчання в магістратурі ПУЕТ.

          

ТРАДИЦІЙНЕ ВІТАННЯ ПЕРШОГО КУРСУ!!!!

Після завершення навчальної практики «Університетська освіта. Вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи провела зустріч з першим курсом спеціалізації «Товарознавство та експертиза в митній справі». Завідувач кафедри Наталія Володимирівна Омельченко привітала студентів із успішним проходженням практики та оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність». Усі студенти були відзначені грамотами та отримали маленькі подаруночки.

Окрім того у кожній групі були оголошені лідери за кількістю набраних балів з дисциплін, вони були нагороджені солодкими подарунками.

За результатами ознайомлення із підготовленими есе «Моя майбутня спеціальність» з’ясувалось, що вже зараз почали своє навчання майбутні товарознавці, інспектори-товарознавці, товарознавці-експерти, бізнесмени, торговельні брокери, митні брокери, митні інспектори,  експерти-аналітики в митній справі, директори департаментів Державної фіскальної служби України.

Також на зустрічі були присутні студенти групи ТТП ТЕМСб інт-21,  які привітали студентів першокурсників та  розповіли про практичне застосування набутих в університеті знань.

Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали наснаги, успіхів у подальшому навчанні.

          

Захист дипломних робіт студентів зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста #ПОЛТАВА_ТЕМС_ПУЕТ

15 та 16 червня 2017 р., на кафедрі експертизи та митної справи, відбувся захист дипломних робіт студентів зі спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

Представлені до захисту дипломні роботи: присвячені проведенню експертизи та митному оформленню харчових продуктів та нехарчової продукції; містять підготовлені студентами пакети документів для митного оформлення експорту/імпорту із використанням програм «MDExplorer» та «MD Declaration» програмного комплексу «MD-Office». Переважна більшість матеріалів, за результатами проведених досліджень, апробовані на наукових конференціях, в тому числі міжнародних.

Екзаменаційною комісією визнані кращими дипломні роботи Альони Материнко, Альони Приходько, Олександра Мовчана, Романа Сальнікова.

Щиро бажаємо спеціалістам подальших успіхів, натхнення, творчих досягнень, щастя та благополуччя!

#ПОЛТАВА_ТЕМС_ПУЕТ

          

Cтарший викладач кафедри експертизи та митної справи, к. т. н. Ткаченко А. С. прийняла участь у міжнародному стажуванны викладачів ПУЕТ за проектом Erasmus+ AESOP «Здійснення захисту інтересів студентів шляхом введення посади омбудсмена» у складі консорціуму університетів з України, Грузії, Азербайджану, Італії, Польщі, Португалії, Австрії, Фінляндії та Великобританії. Головною метою проекту є  розроблення та запровадження інституту омбудсмена в університетах України, Грузії та Азербайджану.

          

31 травня 2017 року, була проведена Чотирнадцята науково-практична конференція серед студентів вищих навчальних закладів споживчої кооперації України  на тему «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства» в ПУЕТ

Серед представників Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» виступала студентка групи ТЕМС-41 Забелова Карина

          

День 25 травня 2017 р. запам’ятався полтавцям особливою подією – офіційним візитом до Полтавщини Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та гучним святкуванням Дня науки, в якому взяли участь представники Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, навчальні заклади м. Полтави, мешканці та гості нашого славного міста.

Кафедра експертизи та митної справи ПУЕТ у складі науково-педагогічних працівників та студентів вражала громаду демонстрацією роботи детекторів та приладів:

Нинішні та майбутні науковці, прийміть найщиріші вітання із професійним святом – Днем науки та побажання здоров'я, щастя, нових наукових досягнень. Вже зовсім поруч той день, коли саме Ви зробите життя на цій планеті кращим!

          

Студенти ПУЕТ ознайомилися з особливостями бажаної майбутньої професії

У рамках співробітництва Полтавської митниці Державної фіскальної служби України та Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» студенти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» разом із викладачами кафедри експертизи та митної справи відвідали митний пост «Лтава».

Співробітники посту Полтавської митниці ДФС гостинно зустріли ПУЕТівців, провели інформативну та змістовну екскурсію, продемонструвавши роботу митних інспекторів, звернули увагу на особливості процесу розмитнення товарів – від перетину кордону до сплати митних платежів та випуску їх у вільний обіг на території України.

Студенти та викладачі ознайомилися із практичними аспектами здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що ввозять на митну територію Полтавської області.

Працівники продемонстрували роботу програмного забезпечення «Інспектор-2006», наочно пояснили процедуру вжиття заходів щодо контролювання посадовими особами митниць ДФС додержання юридичними та фізичними особами законодавства України з питань державної митної справи, застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання, справляння податків, зборів та інших обов’язкових платежів під час переміщення товарів через митний кордон України.

Кафедра експертизи та митної справи щиро вдячна керівництву Полтавської митниці ДФС та працівникам митного посту «Лтава» Полтавської митниці ДФС за надану можливість ознайомити студентів з особливостями бажаної майбутньої професійної діяльності.

          

20 травня 2017 року кафедра експертизи та митної справи традиційно взяла участь у свядкуванні 56 річниці з Дня заснування Полтавського університету економіки і торгівлі.

В цей день, науково-педагогічний колектив кафедри разом із студентами зустрічав випускників минулих років.

          

19 травня 2017 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбувся Дискусійний захід на тему «Реформа державних закупівель» з представниками студентської молоді. Ініціатором та організатором проведення конференції виступили кафедра експертизи та митної справи ПУЕТ та регіонального центру компетенцій  PROZORO в Полтавській області.

У ході заходу студенти та викладачі дізналися, як працює система, як долати ризики при участі в закупівлях і як оскаржувати дії (або бездіяльність) закупівельників та і, загалом, – аналізувати закупівлі. Були продемонстровані ресурси, за допомогою яких варто моніторити закупівлі.

          

Реєстрація студентів та випускники спеціальності/освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ПУЕТ у міжнародному дослідженні «Проблеми працевлаштування випускників вишів» (Еmployment issues of the graduates)

Студенти та випускники спеціальності/освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» Полтавського університету економіки і торгівлі прийняти участь у міжнародному дослідженні «Проблеми працевлаштування випускників вишів» (Еmployment issues of the graduates), в якому беруть участь випускники навчальних закладів України, Германії. Польщі і Румунії (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfieq1O9B9l2K_InXeDJVmxEMPYSbBDB_bu7GilVbuKA9Fnmg).

          

19 квітня 2017 року на кафедрі експертизи та митної справи відбулося засідання секції 18 «Актуальні проблеми товарознавства експертизи та митної справи: теорія і практика» XL Ювілейної міжнародної наукової студентської конференції «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2016 р.

У роботі секції взяли участь студенти з такими доповідями:

Верлос Тетяна Романівна, ТЕМСм-51 (керівник – Юдічева О. П., к.т.н., доцент) «Якість молока питного для дитячого харчування ТМ «Яготинське для дітей»

Божко Альона Станіславівна, ТЕМСм-51 (керівник – Юдічева О. П., к.т.н., доцент) «Дослідження якості кефіру нежирного за органолептичними показниками»

Пивовар Ольга Русланівна, ТЕМСм-51 (керівник – Юдічева О. П., к.т.н., доцент) «Аналіз складу продукту із сурімі «Крабові палички» ТМ «VICI»

Фелоненко Валентина Валентинівна, ТЕМСм-51 (керівник – Юдічева О. П., к.т.н., доцент) «Особливості маркування м’ясних консервів залежно від виду тари»

Сальніков Роман Вікторович, ТЕМСс-51 (керівник – Юдічева О. П., к.т.н., доцент) «Балова оцінка пива світлого безалкогольного пастеризованого «Нoegaarden»

Манько Роман Андрійович, ТЕМСм-51 (керівник – Калашник О. В., к.т.н., доцент) «Дослідження вмісту вітаміну С під час зберігання ківі»

Мовчан Олександр Іванович, ТЕМСс-51 (керівник – Поліщук Л. В., к.т.н., доцент) «Товарознавча характеристика батарей первинних»

Гудим Віталій Миколайович, ТЕМСм-51 (керівник – Ткаченко А.С., к.т.н., ст. викладач) «Особливості експорту консервованих овочів»

Сулиз Анна Анатоліївна, ТЕМСм-51 (керівник – Ткаченко А.С., к.т.н., ст. викладач) «Аналіз нормативно-правової бази, що регулює експорт етилового спирту»

Мотуз Єлизавета Сергіївна, ТЕМС-21 (керівник – Кириченко О.В., асистент) «Безпечність гелів для інтимної гігієни»

Забелова Карина Юріївна, ТЕМС-41 (керівник – Рачинська З. П., асистент) «Характеристика показників якості сирів твердих»

Циба Вікторія Романівна, ТЕМСм-51 (керівник – Омельченко Н. В., к.т.н., професор) «Порівняльне тестування плодово-ягідного пюре для дитячого харчування різних виробників»

Шеремет Ольга Вікторівна, ТЕМСм-51 (керівник – Омельченко Н. В., к.т.н., професор) «Порівняльний аналіз споживних властивостей та показників якості пластикових та дерев’яних євро-вікон»

Бондаренко Олександра Миколаївна, ТЕМСм-51 (керівник – Омельченко Н. В., к.т.н., професор) «Відповідність маркування панчішно-шкарпеткових виробів вимогам технічного регламенту»

Вінокурова Єлізавета Вікторівна, ТЕМСм-51 (керівник – Омельченко Н. В., к.т.н., професор) «Бальзами: склад, властивості, види фальсифікації»

Абдуллаєв Роман Габільович, ТЕМСм-51 (керівник – Браїлко А.С., к.т.н., доцент) «Особливості сучасного ринку сигарет»

За результатами обговорення грамотами були нагороджені:

І місце – Мотуз Єлизавета Сергіївна

ІІ місце – Шеремет Ольга Вікторівна

ІІІ місце – Манько Роман Андрійович

          

Підписання договору про співробітництво Полтавської митниці та Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ)

28.03.2017 року відбулося урочисте підписання договору про співробітництво між в.о. начальника Полтавської митниці Державної фіскальної служби Валерієм Остапчуком та ректором ПУЕТ Олексієм Нестулею про початок нового етапу співпраці. Головна мета проекту - удосконалення практичних навичок та умінь студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі», здобутих під час взаємодії з фахівцями митних постів м. Полтава та м. Кременчук. Студентам надаватимуть теоретично-методичні рекомендації та допомогу у практичному застосуванні набутих в університеті знань.

У рамках підписання договору в залі засідань ПУЕТ відбулася зустріч студентів різних курсів, які навчаються за освітньою програмою «Товарознавство та експертиза в митній справі», і викладачів кафедри експертизи та митної справи з Валерієм Остапчуком та Олексієм Нестулею.

У майбутньому студенти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» проходитимуть практику на митних постах Полтавської митниці Тобто вони, опановуючи теоретичний матеріал матимуть змогу отримувати практичні навички. За словами Олексія Нестулі практикоорієнтоване навчання в нашому виші – це поєднання теоретичної і практичної підготовки, нерозділеної в часі.

          

Проведення акції Стоп наркотик «Крок над прірвою» з нагоди проведення декади спеціальності/освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі»

23 березня в рамках проведення акції Стоп наркотик «Крок над прірвою» студентам ПУЕТ розповіли про загрози, які являють собою алкогольні напої, тютюнові вироби, наркотичні засоби, що викликають звикання. Ініціатором та організатором проведення акції виступили кафедри експертизи та митної справи та хімії.

Головна мета — застерегти тих, хто лише починає несвідомо руйнувати своє здоров’я та життя, а також допомогти людям, котрі потрапили у залежність від шкідливих звичок.

Студенти факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу самостійно провели опитування та відзняли фільм, щодо відношення молоді до вживання алкоголю, нікотину та наркотичних засобів.

Були наведені факти про негативний вплив наркотиків, надмірного вживання алкоголю, паління. Продемонстровані жахливі наслідки дії цих речовин. Молодь має знати і не повторювати чужих помилок

          

Підсумки IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

20 - 22 березня 2017 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» відбулася IV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів». Ініціатором та організатором проведення конференції виступили кафедра експертизи та митної справи ПУЕТ і науково-дослідний центр «Незалежна експертиза». Мета проведення конференції: обмін досвідом між досвідченими та молодими вченими; розвиток теорії та практики експертизи; вирішення завдань стосовно поліпшення якості нашого життя за рахунок досягнень науки та практики.

З нагоди закриття міжнародної науково-практичної інтернет-конференції виступили: Нестуля Олексій Олексійович  доктор історичних наук, професор, ректор Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет  економіки і торгівлі»; Пелик Леся Василівна  доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри товарознавства та технології напрдовольчих товарів Львівського торговельно-економічного університету; Осика Віктор Анатолійович – кандидат технічних  наук, доцент, декан факультету торгівлі та маркетингу Київського національного торговельно-економічного університету; Одарченко Микола Семенович кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри товарознавства, управління якістю та екологічної безпеки Харківського державного університету харчування та торгівлі.

Під час закриття конференції особливу увагу було зосереджено на :

Приділено увагу:

Актуальність тематичних напрямів підтвердили доповіді провідних практиків з експертизи, стандартизації, оцінки відповідності й безпечності харчових продуктів та нехарчової продукції, товарознавців – науковців, директора та співробітників товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ОБЄДНАННЯ «ПОВЕРХНОСТЬ»»  Традиційно до обговорення проблем експертизи долучилися фахівці Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, представники професорсько-викладацького складу, аспіранти, здобувачі, студенти.

На конференції представлені тези доповідей з Азейбарджану, Німеччини, Республіки Білорусі, Республіки Польщі, Російської Федерації, Таджикистану, України.

Запрошуємо до майбутньої співпраці науковців та співробітників ПУЕТ та інших навчальних закладів України й зарубіжних країн, а також фахівців, які займаються проблемами експертизи товарів в Україні та за кордоном.

Кульмінацією закриття конференції стала церемонія вручення грамот  і сертифікатів студентам які брали активну участь у заходах, присвячених «Всесвітньому Дню захисту прав споживачів» та декаді спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі»

Захід видався інформативним, яскравим і масовим!

          

Конкурс інтелектуалів «IQ-споживача» з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів

З нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів #BetterDigitalWorld, 21 березня 2017 р., в Полтавському університеті економіки і торгівлі кафедрою експертизи та митної справи проведено конкурс інтелектуалів «IQ споживача» серед студентів усіх спеціальностей/освітніх програм університету.

В конкурсі взяли участь по дві збірні команди у вищій та першій лігах.

До складу журі конкурсу входили Омельченко Наталія Володимирівна завідувач кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», к.т.н., професор та Лаврик Галина Володимирівна завідувач кафедри правознавства ПУЕТ, д.ю.н., професор.

У першій лізі конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» брали участь:

Ведучими першої ліги конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» були студенти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» Журавель Марія та Маргітич Юрій.

Перемогу у першій лізі конкурсу інтелектуалів «IQ споживача»  здобула команда «ПУЕТІВЦІ» Інституту економіки, управління та інформаційних технологій.

У вищій лізі конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» брали участь:

Ведучими першої ліги конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» були студенти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» та «Маркетинг» Бугайчук Володимир та Полєва Яна.

Перемогу здобула команда «ІНСПЕКТОРИ» факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу.

Учасників команд конкурсу інтелектуалів «IQ споживача» активно підтримували студенти  Полтавського кооперативного технікуму та ПУЕТ.

          

Он-лайн відкриття IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

20 березня 2017 р. відбулося он-лайн відкриття IV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів» з нагоди п’ятиріччя заснування кафедри експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі.

З вітальним словом з нагоди відкриття конференції виступили:

Гаркуша Сергій Володимирович – проректор з наукової роботи Полтавського університету економіки і торгівлі, д.т.н., профессор

Омельченко Наталія Володимирівна – завідувач кафедри експертизи та митної справи, начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», к.т.н., професор.

В роботі конференції прийняли активну участь:

Павлова В. А. – д.е.н., професор, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Дніпропетровського університету ім.. Альфреда Нобеля

Бедрарчук М. С. – к.т.н., професор кафедри товарознавства та технології непродовольчих товарів Львівського торговельно-економічного університету

Шумський О. В. – к.т.н., доцент кафедри товарознавства та технології непродовольчих товарів Львівського торговельно-економічного університету

Бодак М. П. - к.т.н., доцент кафедри товарознавства та технології виробництва харчових продуктів Львівського торговельно-економічного університету

Попович Н. І. - к.т.н., доцент кафедри товарознавства та технології непродовольчих товарів Львівського торговельно-економічного університету

Сєногонова Л. І. – к.т.н., доцент кафедри  товарознавства, торговельного підприємництва та експертизи товарів, Луганського національного університету ім.. Т. Шевченка

Вілкова С. А – д.т.н., професор кафедри товарознавства та сервісу АНО ВПО «Російський університет кооперації» Поволзького кооперативного інституту Філіал

Каменева С. Є. – д.т.н., професор, завідувач кафедри товарознавства та сервісу АНО ВПО «Російський університет кооперації» Поволзького кооперативного інституту Філіал

Ємченко І. В. – д.т.н., професор, завідувач кафедри митного та технічного регулювання Львівського торговельно-економічного університету

Захарченко П. В. – к.т.н., професор, завідувач кафедри товарознавства та комерційної діяльності в будівництві Київського національного університету будівництва і архітектури, віце-президент Академії будівництва України

Під час відкриття конференції особливу увагу було зосереджено на:

Приділено увагу:

Керівники тематичних напрямів зосередили увагу присутніх на актуальних питаннях та пропозиціях висвітлених в тезах доповідей з основних тематичних напрямів конференції.

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ
Омельченко Н. В., завідувач кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., професор

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ: ТОВАРОЗНАВСТВО – ОСНОВА ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ
Губа Л. М., доцент кафедри товарознавства непродовольчих товарів ПУЕТ, к.т.н., доцент
 

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ: ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТОВАРІВ
Поліщук Л. В., доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент
 

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ: ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВПЛИВУ НА ЇХ БЕЗПЕЧНІСТЬ
Юдічева О. П., доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент
 

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ: ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
Калашник О. В., доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ТОВАРОЗНАВЦІВ-ЕКСПЕРТІВ
Ткаченко А. С., старший викладач кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н.

Загалом, на секціях планується розгляд актуальних та своєчасних проблем, що стосуються підготовки товарознавців-експертів.

Проведення конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів» сприяє обміну досвідом між науковцями стосовно  педагогічної та науково-практичної діяльності. ПУЕТ завжди створював умови для широкого впровадження інноваційних освітніх технологій і результатів наукових досліджень у професійну підготовку товарознавців-експертів, адже підготовка висококваліфікованих фахівців є пріорітетним завданням вищого навчального закладу

          

16.03.2017р. в  рамках  проведення декади спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» доцентом кафедри Мартосенко Мариною Григорівною було проведено професійний конкурс «Найрозумніший декларант» для студентів 5 курсу спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі».

          

16.03.2017р. в  рамках  проведення декади спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» викладачі кафедри експертизи та митної справи Калашник Олена Володимирівна та Кириченко Олена Василівна провели інтелектуальну гру «Термінологічний крокодил» серед студентів 1-4 курсів спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі».

В основі гри лежить асоціативне мислення. Її учасники, не промовляючи ні звуку, повинні побудувати логічні ланцюжки і зуміти передати мовою міміки і жестів значення слів і словосполучень.

Відмінний настрій, веселу і невимушену атмосферу забезпечили команди: «Бродяги» ТЕМСі-42,  «Dream Team» ТЕМС-21, «Кобри» ТЕМС-31, «Фантастична четвірка» ТЕМСі-12.

1 місце – «Бродяги» ТЕМСі-42

2 місце – «Dream Team» ТЕМС-21

3 місце – «Фантастична четвірка» ТЕМСі-12

4 місце - «Кобри» ТЕМС-31.

          

16.03.2017р. в  рамках  проведення декади спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» доцентом кафедри Мартосенко Мариною Григорівною та старшим викладачем кафедри Лисенко Наталією В’ячеславівною  було проведено 2 конкурси: конкурс «Обшук»  та «Найрозумніший декларант» для студентів IV курсу освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі».

          

15 березня 2017 р. з нагоди відзначення Всесвітнього Дня захисту прав споживачів було проведено засідання Круглого столу

Вітальне слово було надано Гаркуші СергіюВолодимировичу – проректору з наукової роботи ПУЕТ, д. т.н., професор.

Круглий стіл був проведений за участі фахівців ДП «Полтавастандартметрологія», ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів», НДЦ «Незалежна експертиза», учениці Полтавської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34, викладачів та студентів Полтавського університету економіки і торгівлі.

На засіданні круглого столу були обговорені актуальні питання реформування системи захисту прав споживачів та сучасний стан технічного регулювання в Україні.


БЕЗБОРОДЬКО НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНО
начальника  відділу розвитку споживчих ринків та виставкової діяльності
управління підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації


Різниченко Олена Анатоліївна
начальник управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області


 Дудник Олександр Пилипович
 віце-президент Полтавської торгово-промислової палати


Світлотехніка: норми, стандарти, достовірність випробувань
Смірнова Надія Семенівна
 начальник центру з оцінки відповідності світлотехнічної та електропобутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»


Органічне виробництво в Україні: реалії та перспективи
Демченко Ольга Миколаївна
 інженер із стандартизації 1 категорії ДП «Полтавастандартметрологія»


Все, що потрібно знати про лічильники в сфері надання комунальних послуг
Черкашин Андрій Михайлович
начальник відділу повірки та метрологічної атестації ЗВТ ЕРТВ
ДП «Полтавастандартметрологія»


Будь пильним споживач
Сердюк Людмила Вікторівна
 голова ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів»

Активну участь у заходах брали студенти гр. БТ-31, ТХ-21,   та учениця Полтавської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34, що були залучені до реалізації громадського проекту «Зроби світ товарів навколо себе якісним та безпечним».


Дослідження кисломолочного сиру за фізико-хімічними показниками
Одинюк Тарас – студент гр. ТХ-21
Наукові керівники: Ремізова Надія Леонідівна – начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», Дмитренко Вікторія Іванівна – доцент кафедри хімії Полтавського університету економіки і торгівлі, к.т.н., доцент


Дослідження якості морозива пломбір за фізико-хімічними показниками
Мурзак Максим, Панченко Анна – студенти гр. БТ-31
Наукові керівники: Ремізова Надія Леонідівна – начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», Дмитренко Вікторія Іванівна – доцент кафедри хімії Полтавського університету економіки і торгівлі, к.т.н., доцент


Визначення якості баликів вітчизняних виробників
Бондарець Тетяна – учениця Полтавської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34
Науковий керівник: Гнітій Надія Володимирівна – викладач кафедри хімії Полтавського університету економіки і торгівлі

Переможці наукових робіт «Я хочу жити в якісному світі!» були нагороджені грамотами!!!

>Закриття круглого столу закінчилося доповіддю про реформування системи захисту прав споживачів в Україні та підведення підсумків річної роботи НДЦ «Незалежна експертиза»


Омельченко Наталія Володимирівна 
начальник науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», к.т.н., професор

Усі присутні прослухали цікаву, актуальну, необхідну інформацію, отримали позитивні емоції та бажання зробити світ безпечним та якісним!!!

          

14.03.2017р. в  рамках  проведення декади спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» доцентом кафедри Мартосенко Мариною Григорівною та старшим викладачем кафедри Лисенко Наталією В’ячеславівною  було проведено 2 конкурси: конкурс «Обшук» для студентів І та ІІІ курсів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» та конкурс «Уважний митник» для студентів І та ІІІ курсів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі».

          

13.03.2017 р. для студентів та викладачів кафедри експертизи та митної справи було проведено Майстер-клас з митного оформлення від розробників програмного комплексу «MD-Office» фахівцем ТОВ НВО «Поверхность МД» пані Анжелою, студенти захопливо  слухали про перспективи розвитку електронного декларування, подання та заповнення документів в електронному вигляді, вивчали програмно-технічне забезпечення процесу митного оформлення та контролю.

          

Відбувся випускний вечір для студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів «магістр» денної форм навчання

Урочистості пройшли у стінах рідного університету. Під час  концертної програми відбулося урочисте вручення дипломів.

Усі, хто звертався до присутніх у цей святковий день, висловлювали на адресу випускників теплі слова, побажання щастя, вдачі й усього найкращого. Натомість випускники подякували своїм викладам за отримані знання та досвід.

          

Відбувся захист дипломних робіт у м. Черкаси

Захист дипломних робіт проведений у відповідності до вимог вищої школи, усі роботи захищені успішно, що дозволило присвоїти студентам ступінь спеціаліста з товарознавства та експертизи в митній справі.

          

Відбувся захист дипломних робіт у м. Житомир

Захист дипломних робіт проведений у відповідності до вимог вищої школи, усі роботи захищені успішно, що дозволило присвоїти студентам ступінь спеціаліста з товарознавства та експертизи в митній справі.

          

Відбувся захист дипломних робіт на кафедрі експертизи та митної справи

Захист дипломних робіт проведений у відповідності до вимог вищої школи, усі роботи захищені успішно, що дозволило присвоїти студентам ступінь магістра з товарознавства та експертизи в митній справі, рівень підготовки студентів зі спеціальності 8.03051002 «Товарознавство та експертиза в митній справі» відповідає сучасним вимогам вищої школи, представлені до захисту дипломні роботи присвячені проведенню експертизи та митному оформленню харчових продуктів та нехарчової продукції. Роботи містять комплекти необхідних документів, оформлені з використанням комплексу програм MD-Office, захист 100% дипломних робіт були супроводжені мультимедійними презентаціями, що підвищувало рівень сприйняття робіт членами екзаменаційної комісії.

Екзаменаційною комісією визнані кращими роботи наступних студентів: Чумака Р.В., Ющенко С.В., Шпирука П.В., Завойчинської О.С., Котвицької Л.П., Колотющенко В.В., Попадилець А.М., Павленко А.Ю.

          

Асистент кафедри експертизи та митної справи пройшла міжнародне стажування у Польщі

23-26 січня 2017 року асистент кафедри експертизи та митної справи Олена Кириченко відвідала Вищу Лінгвістичну Школу у місті Ченстохова, Республіка Польща.

Програма підвищення кваліфікації включала інтенсивні заняття, тренінги, конференцію, обговорення глобальних тенденцій і проблем реалізації міжнародних освітніх та наукових програм, планування академічної мобільності і розвитку науково-дослідницької діяльності на основі міжнародного наукового співробітництва, сучасних освітніх технологій.

У рамках міжнародного стажування також був здійснений візит до Академії імені Яна Длугоша.

          

Ольга Завойчинська, магістр спеціалізації «Товарознавство та експертиза в митній справі», 17 листопада 2016 р., з нагоди Міжнародного Дня студента на щорічному обласному молодіжному проекті «Наша єдина студентська родина» отримала диплом «Кращий студент Полтавщини 2016 року» в номінації «Громадський діяч».

Кафедра експертизи та митної справи висловлює Ользі привітання та побажання нових звершень.

          

9 грудня кафедра експертизи за митної справи традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.

Гостями кафедри були школярі 10 загальноосвітньої школи м. Полтави.

В рамках цього заходу були проведено  майстер-клас «Унікальний сервіс перевірки інформації про продукцію за штриховим кодом» який проводила доцент кафедри експертизи та митної справи Браїлко А.С. та майстер-клас «Їду за кордон без перешкод» проведений доцентом кафедри експертизи та митної справи Мартосенко М.Г.  У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою.

Наприкінці зустрічі школярів пригостили солодощами та чаєм.

          

25 листопада відбулося виїзне заняття з дисцпліни «Основи митної справи» для студентів групи ТЕМС і-11 та ТЕМС-21. Студенти разом з викладачем А.С. Ткаченко побували на митному пості «Лтава» Полтавської митниці ДФСУ. Студент прослухали лекцію щодо проведення митного оформлення та митного контролю товарів, діяльності зони митного контролю Полтавської митниці та митного складу тимчасового зберігання. 

Висловлюємо щиру вдячність керівництву Полтавської митниці та співробітнкам митного поста «Лтава» за надану можливість.

          

24 листопада 2016 року кафедра експертизи за митної справи  традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.

Гостями кафедри були студенти груп ТМ Кооперативного технікуму.

Під час проведення заходу студенти прийняли участь у Майстер-класі «Декларування товарів з використанням програмного комплексу „MD-office”» проведеного доцентом кафедри Мартосенко Мариною Григорівною. У навчальних аудиторіях студенти технікуму відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для студентів технікуму екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Наприкінці зустрічі студентів технікуму пригостили солодощами та чаєм.

          

10.11.16 року викладачами кафедри експертизи та митної справи в рамках проведення Дня знань, присвяченого дню науки в Україні було проведено виїзні заняття в 11 класах Полтавської ЗОШ № 26: майстер-клас «Ігристі вина: споживайте відповідально» (к.т.н., доц. Юдічева Ольга Петрівна) та ділову гру «Форми митного контролю» (к.т.н., ст. викладач Ткаченко Аліна Сергіївна).

Метою проведення майстер-класу є надання знань щодо визначення критеріїв, за якими можна обрати найякісніші ігристі напої. Це важливо у передсвяткові дні, коли ринок України наповнюється низькоякісними алкогольними напоями, і зокрема ігристими винами.

Метою проведення ділової гри є ознайомлення із формами митного контролю, особливостями його проведення та переліком особистих речей, які можна ввозити громадянами для особистих потреб, не пов’язаних із підприємницькою діяльністю.

          

4 листопада кафедра експертизи та митної справи традиційно взяли участь у «Дні відкритих дверей ПУЕТ». Гостями кафедри були учні школи № 26.

Під час проведення заходу учні  прийняли участь у майстер-класі «Експрес-метод ідентифікації натуральних складових в харчових продуктах». Метою проведення майстер-класу було навчити школярів читати маркування на споживчому пакованні харчових продуктів, вміти його аналізувати, ознайомити школярів з експрес-методами визначення деяких складників харчових продуктів. Школярі отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Наприкінці зустрічі учнів пригостили солодощами та чаєм.

          

26 жовтня 2016 р. для студентів освітнього рівня «спеціаліст» та «магістр» спеціалізації «Товарознавство та експертиза в митній справі» викладачами кафедри експертизи та митної справи Браїлко А. С. та Ткаченко А. С. організовано проведення виїзних занять з дисципліни «Експертиза дорогоцінних металів, коштовного каміння та культурних цінностей» у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Заняття за темами «Загальні поняття про культурні цінності», «Загальна класифікація культурних цінностей» проведено завідувачем відділу науково-масової та виставкової роботи Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка А. М. Тимошенко. Студенти отримали знання та навички щодо класифікації культурних цінностей, їх атрибуції та ідентифікації, встановлення видової специфіки пам’яток культури.

          

ЗНАЙОМСТВО КАФЕДРИ ЕКСПЕРТИЗИ ТА МИТНОЇ СПРАВИ З ПЕРШИМ КУРСОМ 2016!!!

Після завершення навчальної практики «Університетська освіта. Вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи провела зустріч з першим курсом спеціалізації «Товарознавство та експертиза в митній справі». Завідувач кафедри Наталія Володимирівна Омельченко привітала студентів із успішним проходженням практики та оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність». Усі студенти були відзначені грамотами, окрім того у кожній групі були оголошені лідери за кількістю набраних балів з дисципліни: І місце – Тетяна Гудзь, Денис Лисак (гр. ТЕМС б інт-11); ІІ місце – Наталія Бикова, Марія Петрушевська (гр. ТЕМС б інт-11); Олег Гладун (гр. ТЕМС б-11); ІІІ місце – Діана Волкова, Анна Коваленко, Антон Чернєй (гр. ТЕМС б-11).

За результатами ознайомлення із підготовленими есе «Моя майбутня спеціальність» з’ясувалось, що вже зараз почали своє навчання майбутні товарознавці, інспектори-товарознавці, товарознавці-експерти, бізнесмени, торговельні брокери, митні брокери, митні інспектори,  експерти-аналітики в митній справі, директори департаментів Державної фіскальної служби України.

Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали наснаги, успіхів у подальшому навчанні.

          

Під час Тижня Екологічного Споживання, що проходив в ПУЕТ з 26 по 29 вересня 2016 р. під девізом «Живи органічно!» викладачами кафедри експертизи та митної справи Юдічевою Ольгою Петрівною та Браїлко Анною Сергіївною для запрошених школярів, студентів технікуму та університету проведено тематичні лекції «Марковання органічних продуктів», «Штрихове кодування органічних продуктів» (26.09.2016 р.).

Лектори довели до слухачів інформацію стосовно:

Означена інформація дозволить споживачам зробити свідомий вибір під час придбання органічної продукції, з урахуванням її функціонального призначення, споживних властивостей тощо, а також, за потреби, перевірити марковання й отримати додаткову інформацію за штриховим кодом.

          

04 квітня 2016 р. в Полтавському кооперативному технікуму в рамках проведення тижня спеціальності «Товарознавство і комерційна діяльність» були вручені грамоти переможцям конкурсу «Кращий знавець майбутньої спеціальності», що був проведений викладачами кафедри серед студентів 3 курсу. Грамоти вручала завідувач кафедри проф. Омельченко Н.В.

1 місце – Лисяк Маргарита ТМ-34
2 місце – Шейко Андрій ТМ-32, Левченко Вікторія ТМ-32
3 місце – Покотило Юлія ТМ-34, Грицик Ростислав ТМ-34, Ромашенко Альона ТМ-33, Остапенко Костянтин ТМ-33, Любимовська Анастасія ТМ-33

Після вручення нагород викладачами кафедри Калашник О.В. і Кириченко О.В. було організовано інтелектуальне змагання «Асоціативне мислення в товарознавстві», в якому брали участь студенти 3 курсу. За результатами конкурсу переможцями стала команда «Знатоки» у складі Покотило Юлії, Лисяк Маргарити, Дядій Олени, Коломієць Валерії.

          

16 березня 2016 р. відбулося он-лайн відкриття IIІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів» з нагоди п’ятиріччя заснування кафедри експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі.

З вітальним словом з нагоди відкриття конференції виступили:

Гаркуша Сергій Володимирович – проректор з наукової роботи Полтавського університету економіки і торгівлі, д.т.н., професор

Тягунова Наталія Михайлівна – декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі, к.е.н., професор

В роботі конференції прийняли активну участь:


Павлова Валентина Андріївна – завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ПВНЗ «Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля», д.е.н., професор


Криштафович Валентина Іванівна – завідувач кафедри товарознавства і експертизи товарів Російського університету кооперації, д.т.н., професор


Вілкова Світлана Архипівна – професор кафедри сервісу, товарознавства та природничонаукових наук Поволжського кооперативного інституту, д.т.н., професор, викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі.

Під час відкриття конференції особливу увагу було зосереджено на:

Приділено увагу:

На конференції представлені тези доповідей з Італії, Республіки Білорусь, Республіки Польща, Російської Федерації, Таджикистану, України.

Керівники тематичних напрямів зосередили увагу присутніх на актуальних питаннях та пропозиціях висвітлених в тезах доповідей з основних тематичних напрямів конференції.

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ

Омельченко Н. В., завідувач кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., професор

Студенти ПУЕТ

У тематичному напрямі 1 брали участь генеральні директори, експерти, завідуюча відділом науково-масової та виставкової роботи, науковий співробітник, декани факультетів, завідувачі кафедр, професори, доценти, старші викладачі, асистенти, аспіранти, студенти. Доклади представлені з п’яти країн Італії, Польщі, Таджикістану, Російської Федерації, України.

Актуальність тематичного напряму 1 підтверджена наявністю доповідей від провідних практиків по експертизі (Вілкової С. А., Омельченко Н. В.), стандартизації та оцінці відповідності (Ткаченко Н. В.).

Публікації спрямовані на вирішення проблем щодо:

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ 2 ТОВАРОЗНАВСТВО – ОСНОВА ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ

Губа Л. М., доцент кафедри товарознавства непродовольчих товарів ПУЕТ, к.т.н., доцент

Студенти ПУЕТ

Для участі в тематичному напрямі 2 представили доповіді представники професорсько-викладацького складу із 9 ВНЗ,  фахівці-практики та – студенти. Актуальність тематики підтверджує участь науковців із трьох країн: Польщі, Білорусі та України. Інтереси стосуються як продовольчих, так і непродовольчих товарів. Проблематика доповідей учасників секції стосувалася:

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ 3 ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТОВАРІВ

Поліщук Л. В., доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент

Студенти ПУЕТ

У роботі тематичного напряму 3 секції прийняли участь науковці з навчальних закладів трьох країн України, Республіки Білорусь, Російської Федерації. Варто відзначити, що у рівній кількості висвітлені проблеми ідентифікації та фальсифікації як харчової продукції, так і непродовольчих товарів. Дослідження присвячені вибору критеріїв, показників та ознак ідентифікації товарів, способів та методів фальсифікації.

Науковці з Республіки Білорусь представили актуальні нововведення держави щодо обов’язкового маркування товарів контрольними знаками з радіочастотною міткою.

Спостерігається тенденція співпраці науковців з різних навчальних закладів. Також продовжується практика залучення студентської молоді до досліджень уже починаючи з 1 курсу, а не лише магістрантів. Другий рік поспіль можна відмітити Ковальчук Христину Ігорівну з Львівського інституту економіки і туризму, яка успішно керує науковими пошуками студентів.

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ 4 ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВПЛИВУ НА ЇХ БЕЗПЕЧНІСТЬ

Юдічева О. П., доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент

Студенти ПУЕТ

Авторами публікацій тематичного напряму 4 є представники професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, студенти, магістри, а також вчителі і учні шкіл.

В публікаціях розглядаються наступні проблемні питання:

За результатами роботи напряму було відзначено наявність значної кількості публікацій студентів, які виконані разом з викладачами вищих навчальних закладів. Це свідчить про зацікавленість студентів питаннями експертних досліджень харчових продуктів і плідну співпрацю з викладачами під час навчального процесу.

Заслуговують на увагу доробки учнів 9 класів полтавських шкіл, які під керівництвом викладачів кафедри хімії ПУЕТ, проводили дослідження якості харчових продуктів, які реалізуються роздрібною торговельною мережею м. Полтави.

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ 5 ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Калашник О. В., доцент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н., доцент

Студенти ПУЕТ

Під час роботи тематичного напряму 5 були представлені наукові роботи із провідних вишів України та Російської Федерації. Традиційно основними напрямами наукових досліджень були проблеми товарознавчих ідентифікаційних експертиз, застосування експертиз у процедурах митного оформлення, розробка та дослідження товарів за вдосконаленими рецептурами, організація експертиз різних видів товарів тощо.

Об’єктами досліджень провідних науковців, студентів виступали тканини різного призначення та волокнистого складу, постільні речі, деревинні матеріали, книги, паперові серветки, керамічна плитка, мийні засоби тощо.

Особливого значення набули питання безпечності дитячих товарів, а саме, одягу першого шару, матеріалів для дитячого взуття.

Цього року проблемами секції, що висунуті в роботах, були:

ТЕМАТИЧНИЙ НАПРЯМ 6 ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ТОВАРОЗНАВЦІВ-ЕКСПЕРТІВ

Ткаченко А. С., асистент кафедри експертизи та митної справи ПУЕТ, к.т.н.

Студенти ПУЕТ

У тематичному напрямі 6 представлені  роботи вітчизняних та зарубіжних науковців. Робота напряму дає гарну нагоду детально обговорити питання професійної підготовки майбутніх фахівців з товарознавства, визначитися з завданнями, що постають перед вищою школою в умовах впровадження компетентнісної освітньої парадигми та імплементації Закону України Про вищу освіту. Цього року напрям 6 зібрав за круглим столом висококваліфікованих спеціалістів з Луцького національного технічного університету, Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації,  Полтавського університету економіки і торгівлі тощо. 

У контексті євроінтеграції України розглянуто європейський досвід підготовки фахівців з товарознавства. Встановлено, що при  підготовці таких фахівців у вищих навчальних закладах слід зробити на вивченні екологічності та безпечності товарів та процесів їх виробництва. Сучасний товарознавець не лише повинен добре знатися на споживних властивостях товарів, а й мати уявлення про розробку нових товарів із покращеними споживними властивостями. Велика увага під час підготовки товарознавців має приділятися також питанням аудиту, оцінці відповідності та стандартизації товарів.

Приділена увага використанню інноваційних технологій при підготовці товарознавців-експертів. Зокрема, це стосується застосування нових методів викладання та активного упровадження інформаційної та технологічної мобільності, а також застосування тренінгів під час проведення занять. Доведена ефективність проведення олімпіад у навчальному процесі та їх позитивний вплив на формування висококваліфікованих спеціалістів. Окрім того, запропоновано використовувати предметні олімпіади для формування рейтингу студентів, а саме товарознавців-експертів. Також розглянуте питання формування комунікативної культури майбутніх фахівців-експертів, яке можна забезпечити, зокрема, за допомогою  взаємозв’язку професійних, психологічних, естетичних, культурологічних знань і вмінь; розвитку в особистості мотивації до вдосконалення власної комунікативної культури. В цьому контексті, актуальним є питання ролі міждисциплінарних зв’язків при  підготовці товарознавців-експертів. Міждисциплінарні зв’язки сприяють розширенню освітнього простору, створюють певну віртуальну навчальну міждисциплінарну лабораторію, в якій студенти, багаторазово застосовуючи знання з кожної дисципліни циклу професійної та практичної підготовки, в нових умовах за межами самих дисциплін розвиватимуть навички професійної діяльності. Приділена увага значимості вивчення англійської, зокрема як другої іноземної мови для студентів-товарознавців.

Досить цікавою є робота, присвячена страхам студентів-товарознавців перед випробуваннями та їх подолання. Адже особливої актуальності у вищих навчальних закладах зараз набуває розробка методів запобігання негативним переживанням (передусім надмірним переживанням), що заважають досягненню високих результатів у навчальній діяльності (одержанні предметних фахових знань), а також суттєво гальмують моральний розвиток особистості студента.

Загалом, на секції розглянуто актуальні та своєчасні проблеми, що стосуються підготовки товарознавців-експертів.

Таким чином, проведення конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів» сприяє обміну досвідом між науковцями стосовно  педагогічної та науково-практичної діяльності. ПУЕТ завжди створював умови для широкого впровадження інноваційних освітніх технологій і результатів наукових досліджень у професійну підготовку товарознавців-експертів, адже підготовка висококваліфікованих фахівців є пріорітетним завданням вищого навчального закладу.

РЕКОМЕНДАЦІЇ IIІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ
ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ» З НАГОДИ П’ЯТИРІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ КАФЕДРИ ЕКСПЕРТИЗИ ТА МИТНОЇ СПРАВИ

 1. Продовжувати практику спільних публікацій науковців різних ВНЗ, публікацій з провідними фахівцями органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та зихисту поживачів, Державної фіскальної служби України, спеціалістами науково-дослідних центрів України, суб’єктами господарювання.
 2. Збільшити кількість спільних міжкафедральних публікацій.
 3. Розвивати наукову співпрацю між ВНЗ різних країн.
 4. Залучати представників органів влади на державному та муніципальному рівнях до обговорення проблем якості та безпечності товарів, актуальних регіональних проблем споживчого ринку з метою організації заходів щодо захисту прав споживачів.
 5. Спільно із спеціалістами науково-дослідних центрів України розробляти методичні підходи і рекомендації для визначення показників якості та безпечності нехарчової продукції.
 6. Сприяти процесам еколгізації наукових досліджень та формування екологічної компетентності майбутніх фахівців товарознавців-експертів з урахуванням концепції сталого розвитку.
 7. Вивчати досвід практичних досліджень провідних науковців різних країн з метою вирішення нагальних проблем щодо якості та безпечності певних груп товарів і їх оприлюднення.
 8. Розширювати і поглиблювати товарознавчі дослідження за представленими науковими напрямами, зокрема, нових товарів з покращеними споживними властивостями, функціональних товарів, а також інноваційних біофортифікованих і органічних продуктів харчування.
 9. Розробляти методологічні підходи до вибору критеріїв, показників ідентифікації окремих груп товарів.
 10. Більш широко залучати до досліджень практичних працівників, які б разом зі студентами та учнями, висвітлювали проблеми майбутньої сфери діяльності випускників. Використовувати результати оприлюднених на конференції результатів досліджень у навчальному процесі.
 11. Розширювати оприлюднення результатів досліджень і здійснення експертної діяльності з метою поширення досвіду серед світової спільноти іноземними мовами.
 12. Розширювати сферу експертиз у галузі експертних послуг. Приділити увагу розробці методичних підходів з надання експертних послуг не тільки в сфері захисту прав споживачів, також юридичним і фізичним особам під час розгляду їх справ в арбітражному суді.
 13. Сприяти обговоренню питань професійної підготовки майбутніх фахівців з товарознавства, визначати завдання, що постають перед вищою школою в умовах впровадження компетентнісної освітньої парадигми та імплементації Закону України Про вищу освіту.
 14. Застосовувати нові методи викладання та активного упровадження інформаційної та технологічної мобільності, а також застосування тренінгів.
 15. Формувати комунікативну культуру майбутніх фахівців-експертів за допомогою  взаємозв’язку професійних, психологічних, естетичних, культурологічних знань і вмінь.

          

17 квітня 2016 року в рамках дня спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» для студентів Полтавського кооперативного технікуму викладачі кафедри експертизи та митної справи Калашник Олена Володимирівна, Кириченко Олена Василівна провели майстер-класи:

На годину студенти перенеслися до Китаю і відкрили для себе чудо перетворення листя шовковиці у волокна натурального шовку.

У ході проведення заходу студенти спробували самостійно готувати препарати для світлової мікроскопії, вивчили ознаки волокон натурального шовку та ідентифікували їх.

З Китаю мандрівка продовжилася теренами Італії, де на острові Мурано протягом тисячоліть майстри виготовляють неперевершені вироби із скла.

Студенти навчалися візуально визначати вид скла, спосіб виготовлення, вид декорування та барвники, які використовують в сучасному виробництві скла.

Студенти технікуму мали змогу, вивчаючи товари, досліджуючи їх, переміщуватися у просторі і часі.

          

Вперше в Полтавському університеті економіки і торгівлі з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів 17 березня 2016 р. кафедрою експертизи та митної справи проведено конкурс інтелектуалів «IQ-споживача».

В конкурсі взяли участь дві збірні команди:

В підготовці та проведенні конкурсу активну участь взяли магістри спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі».

Ведучими були магістри спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» Кривошеїна Ірина Олегівна, Павленко Сергій Анатолійович.
Результати конкурсу та переможці будуть оголошені і нагороджені на гала-концерті, що відбудеться 18 березня 2016 р. в актовій залі університету, о 1230.

          

15 березня 2016 року кафедрою експертизи та митної справи в Полтавському університеті економіки і торгівлі було проведено X Круглий стіл до Всесвітнього дня захисту прав споживачів.

Учасники круглого столу підтримали девіз Всесвітньої федерації споживчих організацій (СІ) – «Виключимо антибіотики з меню!» («Antibiotics Off The Menu!»).

У Всесвітній день захисту прав споживачів керівництво, студенти, викладачі ПУЕТ та учасники круглого столу приєдналися до акції, яка ставить на меті закликати відомі заклади громадського харчування не використовувати продукти харчування, що містять антибіотики.

Учасниками круглого столу були фахівці ДП «Полтавастандартметрологія», ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів», НДЦ «Незалежна експертиза», учні та викладачі Полтавської спеціалізованої школи № 3; Полтавських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 11, № 28; № 34; Полтавської гімназії № 33, викладачі та студенти Полтавського університету економіки і торгівлі.

На засіданні круглого столу були обговорені актуальні питання реформування системи захисту прав споживачів та сучасний стан технічного регулювання в Україні, застосування антибіотиків та їх вплив на організм, біогенне забруднення харчових продуктів та його вплив на здоров’я людини.


Відкриття круглого столу
Вітальне слово з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів
Гаркуша Сергій Володимирович – проректор з наукової роботи ПУЕТ, д.т.н., професор


Вітальне слово з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів
Марченко Оксана Юріївна – проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, к.фіз.вих. і спорту, доцент


Вітальне слово з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів
Тягунова Наталія Михайлівна – декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ПУЕТ, к.е.н., професор


Антибіотики: широке застосування та вплив на організм
Ремізова Надія Леонідівна - начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»


Сучасний стан технічного регулювання в Україні
Рожновська Катерина Олександрівна – заступник начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»


Антибіотики: безпечність та якість харчових продуктів. Біогенне забруднення харчових продуктів та його вплив на здоров’я людини
Бородай Анжела Борисівна – доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ, к.вет.н., доцент


Вітальне слово з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів
Іващенко Олена Дмитрівна
- завідувач кафедри хімії ПУЕТ, к.х.н., доцент


Students and professors of PUET Support World Consumer Rights Day 2016 «Antibiotics Off The Menu!» (https://www.facebook.com/consumersinternational/?pnref=story)


Реформування системи захисту прав споживачів в Україні. Підсумки річної роботи НДЦ «Незалежна експертиза»
Омельченко Наталія Володимирівна – начальник НДЦ «Незалежна експертиза», к.т.н., професор

Учні виступили з доповідями за результатами конкурсу наукових робіт «Я хочу жити в якісному світі!»


Визначення якості йогуртів за фізико-хімічними показниками
Катеренчук А. В., 11 клас, Катеренчук К. В., 9 клас, Полтавська спеціалізована школа № 3
Науковий керівник – Гнітій Н. В. викладач кафедри хімії ПУЕТ


Визначення фізико-хімічних показників якості вершкового масла
Жук О. С., 10-А клас Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11
Науковий керівник – Олексенко Я. В. вчитель хімії та біології Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11


Визначення якості спредів за фізико-хімічними показниками
Бондарець Т. Г., 9-Б клас Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 34
Науковий керівник – Гнітій Н. В. викладач кафедри хімії ПУЕТ


Визначення фізико-хімічних показників зубних паст
Помаранський К., 11 клас Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28
Наукові керівники – Назаренко Е. А. викладач кафедри хімії ПУЕТ; Олійніченко А. В. вчитель Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28


Фізико-хімічні та мікро-біологічні показники сиру твердого
Борщ К., 10 клас Полтавської гімназії № 33
Наукові керівники – Назаренко Е. А. викладач кафедри хімії ПУЕТ; Бородай А. Б. доцент кафедри технологій харчових виробництв і ресторанного господарства ПУЕТ, к.вет.н., доцент; Стародумова Ю. С. вчитель Полтавської гімназії №33


Визначення якості чаю за фізико-хімічними показниками
Гаркуша І., 10 клас Полтавська спеціалізована школа № 3
Наукові керівники – Нікозять Ю. Б. доцент кафедри хімії ПУЕТ, к.х.н., доцент; Шевченко С. В. вчитель Полтавської спеціалізованої школи № 3

Переможці наукових робіт «Я хочу жити в якісному світі!» були нагороджені грамотами!!!

Усі присутні прослухали цікаву, актуальну, необхідну інформацію, отримали позитивні емоції та бажання зробити світ безпечним та якісним!!!

          

14 березня 2016 р. відбулася інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил» серед студентів 1-5 курсів спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі».

В основі гри лежить асоціативне мислення. Її учасники, не промовляючи ні звуку, повинні побудувати логічні ланцюжки і зуміти передати мовою міміки і жестів значення слів і словосполучень.

Відмінний настрій, веселу і невимушену атмосферу забезпечили команди: «Розумісти» ТЕМС-12і (Дулєпов Олександр, Кгаєвський Дмитро, Любін Олег, Рудь Михайло),

«Кросворди» ТЕМС-41 (Даниленко Світлана, Кисляк Альона, Лещенко Людмила, Сулиз Анна),

«Фантастичні товарознавці» ТЕМС-42і (Воробйова Катерина, Калашник Олександр, Мовчан Олександр, Чабаненко Владислав),

«Експерти» ТЕМС-43і (Бондаренко Олександра, Линник Карина, Приходько Альона, Шеремет Ольга), і переможці:

1 місце – «Огидна четвірка» ТЕМС-51м (Завойчинська Ольга, Наливайко Юлія, Рябенко Марк, Ющенко Софія),

2 місце – «Кобри» ТЕМС-21 (Бідна Катерина, Бувайло Карина, Михайлик Анастасія, Рябенко Єлизавета),

3 місце – «Вікторія» ТЕМС-31 (Бельмас Тетяна, Дяченко Вікторія, Забелова Карина, Кіблик Яна).

          

          

Результати захисту курсових робіт з навчальної дисципліни «Матеріалознавство та основи технологій товарів» в групах ТЕМС-42і, ТЕМС-43і IV курсу спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі!

Одним з головних та дієвих методів узагальнення знань з навчальної дисципліни є «Матеріалознавство та основи технологій виробництва товарів» є написання і захист курсової роботи. Результати захисту курсових робіт із навчальної дисципліни «Матеріалознавство та основи технологій виробництва товарів» є наочним свідченням результативності навчального процесу та якісного рівня підготовки майбутніх фахівців. Результати написання та захисту курсових робіт є узагальнюючим показником роботи викладачів профілюючих дисциплін, а також роботи кафедри в цілому.

22 грудня 2015 р. на кафедрі експертизи та митної справи проведено відкритий захист курсових робіт із навчальної дисципліни «Матеріалознавство та основи технологій виробництва товарів». На захисті були присутні викладачі Н. В. Омельченко, Н. В. Лисенко, М.Г. Мартосенко, які високо оцінили рівень знань студентів та рівень організації та підготовки захисту курсових робіт. Переважна більшість студентів, представили результати досліджень у вигляді слайдових презентацій.

Результати написання та захисту курсових робіт свідчать, що студенти засвоїли теоретичний матеріал на достатньому рівні, а також володіють достатнім рівнем практичних навичок з навчальної дисципліни «Матеріалознавство та основи технологій виробництва товарів».

          

Майстер-класи від випускників спеціалізації «Товарознавство та експертиза в митній справі»

Майстер-клас для студентів IV курсу на тему «Роль торгово-промислових палат в захисті прав споживачів» проводить Юлія Вікторівна Гилюн –експерт відділу експертизи та сертифікації Полтавської торгово-промислової палати.

Майстер-клас на тему «Експертиза та алгоритм оцінювання ювелірних виробів із дорогоцінними вставками» для студентів спеціалізації «Товарарознавство та експертиза в митній справі проводить Тетяна Іванівна Дрозд – старший оцінювач-експерт з дорогоцінного каміння ПТ «Ломбарт Розман и Компанія».

Майстер-клас на тему «Проведення та оформлення оцінки рухомого майна» для студентів спеціалізації «Товарарознавство та експертиза в митній справі проводить Олександр Вікторович Старіков – спеціаліст з товарознавства та експертизи в митній справі, оцінювач, аварійний комісар


          

20.11.15 року кафедра експертизи за митної справи запросила школярів ЗОШ № 26 на День відкритих дверей до університету

Під час проведення заходу учні відвідали Майстер-клас «Декларування товарів з використанням програмного комплексу „MD-office”», проведений Мартосенко М.Г. Учням надані поради про те, як працювати з декларацією та як її заповнювати. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Наприкінці зустрічі школярів пригостили солодощами та чаєм.

          

19 листопада кафедра експертизи за митної справи  традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.
Гостями кафедри були студенти груп ТМ Кооперативного технікуму.

Під час проведення заходу студенти прийняли участь у Майстер-класі «Декларування товарів з використанням програмного комплексу „MD-office”» проведеного доцентом кафедри Мартосенко Мариною Григорівною. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Наприкінці зустрічі студентів технікуму пригостили солодощами та чаєм.

          

10.11.15 року  викладачами кафедри експертизи та митної справи був проведений виїзний  майстер-клас для учнів  10-Б класу Полтавської ЗОШ № 26 на тему: «Експрес-методи ідентифікації натуральних складових в харчових продуктах».

Метою проведення майстер-класу було навчити школярів читати маркування  на споживчому пакованні харчових продуктів, вміти його аналізувати, ознайомити школярів з експрес-методами визначення деяких складників харчових продуктів.

У Законі України «Про якість та безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини», в редакції 2005 p., дається таке визначення «ідентифікація – процедура підтвердження відповідності органолептичних, біологічних, фізичних та хімічних параметрів і властивостей, специфічних для даного виду харчового продукту, тим параметрам і властивостям, які зазначаються при етикетуванні цього харчового продукту, а також процедура підтвердження загальновизнаної назви даного виду продукту, торговельної марки та/або комерційного (фірмового) найменування». Недоліком цього визначення є те, що ідентифікуючі критерії звужуються до параметрів, які знаходяться на етикетці харчового продукту.


Кузнецова Наталія Олександрівна ознайомила школярів із особливостями маркування та вмістом шоколаду, соку, слабоалкогольного напою та чіпсів.


Бажаючим було запропоновано долучитися до застосування експрес-методів виявлення натуральних складників та відповідності наявному маркованню.


Школярі та викладач біології Москаленко Т.О. висловили вдячність за проведений майстер клас та сподівання на подальшу співпрацю у формуванні у школярів навичок свідомого споживання та проведення спільних наукових досліджень школярів та студентів ПУЕТ.

          

Знайомство кафедри експертизи та митної справи з першим курсом

Після  завершення  вивчення   дисципліни «Університетська освіта – вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи провела зустріч  з першим курсом спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Професор кафедри Наталія Володимирівна Омельченко виступила перед  студентами та  оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність» та «ПУЕТ – мій вибір».  Усі студенти були відзначені грамотами, окрім того у кожній групі були оголошені  лідери за кількістю набраних балів з дисципліни.  Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали успіхів у подальшому навчанні.

За результатами ознайомлення із підготовленими рефератами про майбутню спеціальність з’ясувалось, що вже зараз почали своє навчання майбутні судові експерти, начальники митниць, винахідники, співробітники МОН України, аналітики, представники професійної еліти України, міністри, наукові діячі, експерти з якості, фахівець з обробки інформації, директори, новатори. Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком.

Викладачі кафедри привітали студентів із досягнутими здобутками, побажали міцного здоров’я, успіхів у навчанні.

          

Підписання угоди про співпрацю ТРЦ " Київ" та ПУЕТ

4.09.2015 року відбулося урочисте підписання угоди між президентом концерну «Укрросметал» Григорієм Дашутіним та ректором Полтавського університету економіки і торгівлі Олексієм Нестулею про початок нового спільного проекту «Разом до вершин професійної досконалості й життєвого успіху кожного». Головна мета проекту — формування практичних навичок та умінь студентів всіх спеціальностей університету, які набуватимуться за рахунок співпраці з підприємцями та орендаторами ТРЦ «Київ». Студентам надаватимуть теоретично-методичні поради та допомогу в розвитку бізнесу.

У рамках проекту на четвертому поверсі ТРЦ «Київ» відбулося відкриття медіа-консультативного відділу з питань захисту прав споживачів. Президент концерну «Укрросметал» Григорій Дашутін та ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля урочисто перерізали стрічку та оглянули кабінет облаштований для роботи зі студентами.

У медіа-консультативному відділі будуть проводитися заняття для студентів спеціальності «Товарознавство та експертиз в митній справі». Тобто вони матимуть змогу опановувати теоретичний матеріал і, не виходячи за межі центру, отримувати практичні навички на тих підприємствах, які орендують торгівельні площі в ТРЦ «Київ». Тобто це поєднання теоретичної і практичної підготовки, при тому, нерозділеної у часі, — сказав ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля.

          

18 березня 2014 року кафедрою експертизи та митної справи  була проведена ІІ міжнародна інтернет-конференція „Актуальні проблеми теорії  і практики  експертизи товарів”.

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО З НАГОДИ ВІДКРИТТЯ

КАРПЕНКО  ОЛЬГА ВАСИЛІВНА  - проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Полтавського університету економіки і торгівлі,к.е.н., проф.

ТЯГУНОВА НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА - декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі, к.е.н., проф.

ПРИТУЛЬСКА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА  -  президент всеукраїнської федерації споживачів  «ПУЛЬС» перший проректор з науково-педагогічної роботи, професор кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів Київського національного торговельно-економічного університету, д. т. н. проф.

ЛЕБЕДЕВА СВЕТЛАНА НИКОЛАЕВНА – ректор УО «Белорусского торгово-экономического университета потребительской кооперации», д. э. н. проф.

МАРЦИНКЕВИЧ ТАТЬЯНА ФЕДОРОВНА – заместитель декана коммерческого факультета ректор УО «Белорусского торгово-экономического университета потребительской кооперации», к.т.н. проф.

КРИШТАФОВИЧ ВАЛЕНТИНА ИВАНОВНА  - заведующая кафедрой товароведения и экспертизы товаров, д.т.н., проф. Российского университета кооперации

ВИЛКОВА  СВЕТЛАНА АРХИПОВНА  - профессор кафедры сервиса, товароведения и естественнонаучных дисциплин, ПРОФЕССОР КАФЕДРЫ СЕРВИСА, ТОВАРОВЕДЕНИЯ И ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫХ ДИСЦИПЛИН, АНО ВПО «РОССИЙСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ КООПЕРАЦИИ» ПОВОЛЖСКИЙ КООПЕРАТИВНЫЙ ИНСТИТУТ (ФИЛИАЛ), Д.Т.Н., ПРОФ.

ОСНОВНІ ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 1. Теоретичні та методологічні засади експертизи товарів
 2. Товарознавство – основа експертизи товарів
 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів
 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність
 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів
 6. Формування професійних компетентностей при підготовці товарознавців-експертів

 Секція 1. ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ


Керівник секції:
проф., к.т.н. Омельченко Н.В.

Секція 2. ТОВАРОЗНАВСТВО – ОСНОВА ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Губа Л.М.

Секція 3. ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТОВАРІВ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Поліщук Л.В.

Секція 4. ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВПЛИВУ НА ЇХ БЕЗПЕЧНІСТЬ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Юдічева О.П.

Секція 5. ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Калашник О.В.

Секція 6. ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ТОВАРОЗНАВЦІВ-ЕКСПЕРТІВ


Керівник секції:
Мороз С.Е. – викладач Полтавського кооперативного технікуму, аспірант Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка

ВУЗИ УЧАСНИКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

УСТАНОВИ Й ОРГАНІЗАЦІЇ УЧАСНИКИ КОНФЕРЕНЦІЇ

КРАЇНИ УЧАСНИКИ

          

З метою привернення уваги споживачів до проблем здорового харчування та формування потреби до ведення здорового способу життя (згідно девізу CI 2015 р. «Сфокусуємо права споживачів на здоровому харчуванні» («To focus on consumers’ rights to healthy food»), в рамках святкування Всесвітнього Дня захисту прав споживачів 16 березня 2015 р. кафедрою експертизи та митної справи проведено засідання X ювілейного круглого столу за участі президента Всеукраїнської федерації «ПУЛЬС» (online), представника Полтавської обласної державної адміністрації, фахівців Державного підприємства «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації», експертів науково-дослідного центру «Незалежна експертиза», деканату факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, викладачів кафедр експертизи та митної справи та хімії, студентів та випускників ПУЕТ, школярів та учителів м. Полтави та Полтавської області (учасників ІІ Регіональний конкурс науково-дослідних робіт учнів 8-11 класів та проектів з хімії «Я хочу жити в якісному світі»).

Відкриття X ювілейного круглого столу
Вітальне слово з нагоди Всесвітнього для захисту прав споживачів


Карпенко Ольга Василівна – проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ПУЕТ, к.е.н., професор


Притульска Наталія Володимирівна – президент Всеукраїнської федерації «Пульс», перший проректор з науково-педагогічної роботи, д.т.н, професор кафедри товарознавства та експертизи харчових продуктів КНТЕУ


Тягунова Наталья Михайловна – декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ПУЕТ, к.е.н., професор


Бугрій Михайло Іванович – начальник відділу з питань розвитку внутрішнього ринку Полтавської обласної державної адміністрації

Право споживача на здорове харчування


Марченко Оксана Юрьевна – проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ, к.фіз.вих. і спорту, доцент

Проблеми ідентифікації та фальсифікації харчових продуктів під час теле-презентацій Української кухні у кулінарних телевізійних шоу


Грубич Костянтин – телеведучий, ст. викл. кафедри дикторів, ведучих і тележурналістики Інституту кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв

Актуальні питання у технічному регулюванні


Ткаченко Наталія Володимирівна – заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» із стандартизації та оцінки відповідності

Нове в законодавстві щодо харчової продукції


Гньотова Оксана В'ячеславівна –  начальник відділу з оцінки відповідності харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Міжнародне законодавство і якість кондитерських виробів


Рємізова Надія Леонідівна – начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Нова версія стандарту ISO 9001


Кушнір Жанна Валерїівна - провідний інженер відділу сертифікації систем менеджменту ДП «Полтавастандартметрологія»

Роль громадських організацій у популяризації  споживчих знань через учнівської молоді Полтавської області


Сердюк Людмила Вікторівна –голова ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів»

Проблеми реформування системи захисту прав споживачів в Україні.
Підсумки річної роботи НДЦ «Незалежна експертиза»


Омельченко Наталія Володимирівна – начальник НДЦ «Незалежна експертиза», к.т.н., доцент

Активну участь у заходах брали студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі», що безпосередньо будуть залучені до реалізації громадського проекту «ЗРОБИ СВІТ ТОВАРІВ НАВКОЛО СЕБЕ ЯКІСНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ».

          

Прес-РЕЛИЗ
КРУГЛОГО СТОЛУ

За ініціативою Світової організації союзів споживачів Consumer International у 1983 році міжнародний календар визначних дат було доповнено Всесвітнім Днем прав споживачів, який з того часу щорічно відмічається світовою спільнотою 15 Березня. В Україні цей День, присвячений інтересам споживачів та захисту їх законних прав, запроваджено активістами громадського руху споживачів і відмічається з 1991 року. В цьому ж році Україна стала першою серед нових країн колишнього Радянського Союзу, прийнявши закон «Про захист прав споживачів».

Спільнота споживачів є найбільш широкою громадою в кожній країні, адже немає людей, які не були б споживачами. Отже, й інтереси та потреби споживачів вивчаються в усьому прогресивному світі, щоб зробити ринкову економіку більш ефективною. В умовах ринку споживач відіграє важливу та вирішальну роль як головний інвестор, що керується своїми знаннями, потребами й уподобаннями та очікує на свою адресу повагу від держави та бізнесу, а також відповідні ринкові пропозиції.

Система захисту прав споживачів у Європейському Союзі є одним з пріоритетів у формуванні державної політики в економіці та соціальній сфері. Серед головних напрямів діяльності Європейської Комісії – охорона здоров’я та захист прав споживачів. Таке поєднання двох сфер суспільної діяльності під патронатом одного із загальної кількості єврокомісарів (відповідно до кількості країн-членів ЄС) свідчить про нерозривний взаємозв’язок між рівнем та якістю споживання і здоров’ям громадян.

Саме тому, визначаючи кожного року головну тему Всесвітнього Дня прав споживачів, Consumer International оголосила в 2015 році тему «Про права споживачів на здорове харчування».

Згадаємо відомий вислів «ми є те, що ми їмо». Актуальність питань щодо якості та безпеки харчової продукції зростає з кожним роком як в усьому світі, так і в Україні. Багато досліджень проведено в різних країнах стосовно швидкої їжі Fust Food та так званої «сміттєвої їжі» Junk Food, про результати яких проінформовано споживачів усього глобального світу. У відповідь на просування на ринку цих видів швидкої та вуличної їжі в доступі «простягнутої руки», виникла активність Slow Food, спрямована на захист біорізноманіття, гастрономічної культури і збереження національних традицій харчування.

Із зростанням свідомості споживачів щодо вживання харчових продуктів поширюється коло прихильників здорового способу життя і здорового харчування. Постає питання: як обрати здорові та поживні продукти серед величезного асортименту різних?

Велику роль на шляху продуктів від виробника до споживача відіграє торгівля. Саме торгівля відповідає за умови зберігання харчової продукції, дотримання термінів реалізації, інформування споживачів через товарні ярлички при пакуванні продукції в торговельному закладі. Споживачі в Україні, на жаль, не мають гарантій безпечності та якості продукції в торговельній мережі, оскільки багаторічна практика введення покупців в оману розквітла навіть у супермаркетах, найбільш сучасних і привабливих закладах торгівлі.

Безперечно, позитивним явищем є розширення асортименту та мережі магазинів органічної продукції. Проте різке падіння платоспроможності споживачів в Україні в 2014-2015 роках стає для багатьох покупців бар’єром у придбанні продукції з органічним статусом. Наближаючись до  Всесвітнього Дня прав споживачів 2015 року, задоволення родинних потреб у їжі для багатьох мільйонів українських споживачів як ніколи перетворюється на проблему збереження здоров’я.

          

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ МАЙСТЕРКЛАСІВ
КАФЕДРИ ЕКСПЕРТИЗИ ТА МИТНОЇ СПРАВИ ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ЦЕНТРУ «НЕЗАЛЕЖНА ЕКСПЕРТИЗА»
з нагоди Всесвітнього Дня захисту прав споживачів

з 16 по 25 березня 2015 року


п/п

Найменування майстер-класу

Терміни проведення
(час, аудиторія)

Відповідальні

1.

Роль телебачення в інформуванні та захисті споживачів

16.03.2015
12.00 – 13.00
ауд.411

телеведучий, ст. викл. Київського національного університету культури і мистецтв кафедри дикторів, ведучих і тележурналістики Інституту кіно і телебачення
Костянтин Грубич

2.

Медіація та експертиза – інструменти захисту прав споживачів. Практичні аспекти

16.03.2015
14.10 – 15.30
ауд.533

проф., к.т.н.
Омельченко Н.В.

3.

Методологія проведення експертиз у науково-дослідному центрі «Незалежна експертиза». Практичні аспекти

17.03.2015
9.30 – 11.00
ауд.533

проф., к.т.н.
Омельченко Н.В.

4.

Ідентифікаційна експертиза товарів для митних цілей з використанням спеціального програмного забезпечення MD-Office

17.03.2015
12.40 – 14.10
ауд.210б

доц., к.т.н.
Мартосенко М. Г.

5.

Основи експертизи дорогоцінних металів та коштовного каміння: «Експертиза та алгоритм оцінювання ювелірних виробів із дорогоцінними вставками»

18.03.2015
11.00 – 12.20
ауд. 533

магістр з товарознавства та експертизи в митній справі, аспірант геологічного факультету КПУ ім. Т.Г. Шевченко
Дрозд Т.

6.

Експертиза продовольчих товарів: «Імпортні фруктово-ягідні соки: особливості марковання, сучасні методи визначення якості та безпеки»

18.03. 2015
14.00 – 15.30
ауд.416

доц., к.т.н. Юдічева О. П.

7.

Експертиза продовольчих товарів: «Особливості експертизи якості сухих молочних продуктів для дитячого харчування»

18.03. 2015
15.35 – 17.00
ауд. 416

доц., к.т.н. Юдічева О. П.

8.

Експертиза коштовного каміння дорогоцінних металів та культурних цінностей: «Основні принципи класифікації пам’яток культури»

19.03.2015
14.00 - 16.00
Полтавський художній музей імені Миколи Ярошенка

ст. викл., к.т.н.
Браїлко А.С.

9.

Експертиза коштовного каміння дорогоцінних металів та культурних цінностей: «Атрибуція монет при переміщенні через митний кордон»

23.03.2015
9.30 – 11.00
ауд.210б

ст. викл., к.т.н.
Браїлко А.С.

10.

Визначення країни походження – один із видів експертної діяльності

23.03.201500
15.00 –  17.00
ауд. 542

магістр з товарознавства та експертизи в митній справі, експерт відділу експертиз і сертифікації товарів Гилюн Ю.

11.

Проведення та оформлення оцінки рухомого майна

24.03.2015
11.00 – 12.20
ауд. 119

спеціаліст з товарознавства та експертизи в митній справі, оцінювач, аварійний комісар Старіков О.

12.

Товарознавча оцінка шкурок хутрового кроля

24.03.2015
12.40 – 14.00
ауд.533

доц., к.т.н.
Калашник О. В.

13.

Основи експертизи наркотичних, вибухових та психотропних речовин: «Ідентифікація наркотично-вмісних рослин»

19.03.2015
9.30 -11.00
ауд. 529

доц., к.х.н. Іващенко О.Д.,
ас. Назаренко Л. В.

14.

Підведення підсумків з проведення майстер класів. Вручення свідоцтв та  сертифікатів

25.05 2015
11.00 – 12.00
Туркменский центр

проф., Омельченко Н. В.

          

16 березня 2015 р. з нагоди відзначення Всесвітнього Дня захисту прав споживачів у Полтавському університеті економіки і торгівлі заплановано проведення засідання ювілейного Круглого столу.

Програма заходу

          

Щедрий вечір і свято Маланки та Василя

Напередодні 13 січня професор кафедри Козьмич Дмитро Іванович зібрав студентів, щоб розповісти традиції святкування Щедрого вечора та Меланки. Він розповів, що зранку починали готувати обрядову кутю — щедру. На відміну від багатої, її можна було заправляти скороминою (салом або вишкварками). Як і на Святвечір, кутю також ставили на покуть, куди було покладене кубельце з сіна. Власне, у нього й ставили горщик із кутею, прикривши хлібом та дрібком солі. По закінченні свят частину сіна віддавали тваринам, а решту тримали для кубел, де мали нестися кури чи висиджуватися курчата. Поруч ставили солом 'яного «дідуха». Виготовляли його з першого або останнього зажинкового снопа. Пучки соломи ув'язували в пишний вінок, знизу солому розділяли на три купки — ніжки. Кожний прикрашав «дідуха» по-своєму: хто обплітав кольоровими стрічками, хто уквітчував засушеними квітами тощо. Такий «дідух» був своєрідним талісманом, оберегом усього роду — дух дідів. У кожній родині поіменно знали й шанували всіх пращурів аж до сьомого коліна. Вважалося, що душі предків допомагають родині у господарській діяльності, оберігають від пожеж, зберігають у родині лад та спокій. Тому в давнину кілька разів на рік улаштовували сімейну вечерю, на яку запрошували душі померлих родичів. Від Різдва «дідух» стояв на покуті протягом тижня. Опівночі, напередодні Василя, його виносили з хати. У цей час душі предків начебто залишають родину і прямують до свого останнього пристановища. Одну частину «дідуха» спалювали, сповіщаючи цим про народження нового року. З іншої—робили перевесла, якими обв 'язували садові дерева, щоб наступного літа рясно вродили.

Крім куті, господині пекли млинці із салом, пироги, готували вареники з сиром, щоб обдаровувати щедрувальників та посівальників.

З вечора до півночі щедрувальники обходили оселі: спочатку дітлашня, потім молодь. Парубки в цей час водили «Меланку», тобто перевдягненого в жіноче вбрання жартівника. «Меланка» сама не ходила, у неї був свій супровід: «орач» із чепігами від плуга, «сівач» із сівнею через плечі, «дід» із гарапником, «ведмідь», «коза», «журавель», «циган» з «циганкою», «чорт». Ватага ходила по селу із жартами й сміхом. «Циганка» чіплялася до перехожих із ворожінням, «циган» коні міняв, «ведмідь» танцював, «коза» грала на скрипці, «журавель» — найвищий парубок — бив у бубон. Дозвіл щедрувати парубки запитували піснею під вікном:

Ой, господар-господарочку,
пусти в хату Меланочку. Меланочка чисто ходить,
нічого в хаті не пошкодить. Як пошкодить, так помиє,
їсти зварить та й накриє. Добрий вечір!

Водили «Меланку» й дівчата. Вибирали найкращу дівчину й одягали «нареченою» — вінок, стрічки, багато намиста.

Друга дівчина вбиралася за молодого, що звався Василем. Усі дівчата були дружками. Дівчата з «Василем та Мелан кою» до хати не заходили — щедрували під вікном. Господарі віддячували щедрувальникам, іноді давали гроші — «Меланці на вінок». Опівночі, за народним повір 'ям, «Меланка» мала одружитися з «Василем». Цьому святому церква відвела перший день нового року. Тож шлюб Меланки і Василя символізував перший його крок, упевнений і веселий.

Хоч дівчата й самі з «Меланкою» ходили, і парубочу «Меланку» частували вечерею, утім, знаходили час поворожити.

          

12 січня 2015 року викладачами кафедри експертизи та митної справи Мартосенко М.Г. та Лисенко Н.В. був проведений виїзний майстер-клас для учнів 10 та 11 класів Полтавської ЗШ №26 на тему: «Їду за кордон: обмеження та заборони».

Актуальність проведення майстер-класу обумовлена реалістичною можливістю до кінця 2015 року вийти на безвізовий режим із Євросоюзом. Ключовим питання майстер-класу було надання інформації щодо початку видачі біометричних паспортів Українцям.

Учні отримали корисну інформацію, щодо товарів ввезення чи вивезення яких за межі митної території України заборонене чи підлягає обмеженню.

          

ПРИВІТАННЯ СТУДЕНТІВ ГРУПИ ТЕМС-12і ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ З НОВИМ РОКОМ!!!!

          

20 листопада  кафедра експертизи за митної справи  традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.

Гостями кафедри були заступники директорів загальноосвітніх  шкіл Полтавської області.

Під час  заходу було проведено такі  Майстер-класи:

 1. Вибираємо шоколад правильно (доц. Юдічева О.П.)
 2. Купуємо вироби зі шкіряних матеріалів  (проф. Омельченко Н.В.)
 3. Виставка неякісних товарів (проф. Омельченко Н. В., зав. лаб. Старченко Н.О.)

НДЦ «Незалежна експертиза» на захисті прав споживачів (проф. Омельченко Н. В.)

Члени кафедри провели екскурсію по університету та спеціалізованим лабораторіям кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою.

Гості отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування майбутніх випускників.

При проведенні майстер-класів були надані поради про те, як уникнути підробок та фальсифікацій у повсякденному житті.

На 4 поверсі для учнів кафедра провела демонстрацію способів перевірки громадян та багажів на наявність заборонених металевих предметів та демонстрацію USB мікроскопу.

          

Проведення науково-практичного семінару зі стандартизації і технічного регулювання на ринку товарів та послуг

12 листопада 2014 р. кафедрою експертизи та митної справи, НДЦ “Незалежна експертиза”, фахівцями ДП «Полтавастандартметрологія» було проведено науково-практичний семінар зі стандартизації і технічного регулювання на ринку товарів та послуг. Актуальність проведення науково-практичного семінару обумовлена імплементацією Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, прийняттям Угоди «Про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів», необхідністю гармонізації законодавства з п’ятьма директивами, а саме про загальну безпеку продуктів, щодо загальних вимог для акредитації і ринкового нагляду, що стосується торгівлі продукцією, щодо загальної системи маркетингу продукції, про одиниці виміру та про відповідальність за дефектну продукцію, змін у митному регулюванні, а наявністю потреби у обізнаності та приверненні уваги фахівців зі стандартизації, метрології, сертифікації та оцінки відповідності, науково-педагогічних працівників та студентів до переходу України на євростандарти, стану стандартизації в Україні, сучасних підходів до сертифікації систем управління, основних методів та інструментів технічного регулювання, проведення випробувань промислової продукції з метою оцінки відповідності вимогам технічних регламентів, вимог торгових мереж щодо безпечності харчових продуктів, сучасних підходів до сертифікації систем управління.

Відкрила засідання круглого столу Карпенко Ольга Василівна – проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Полтавського університету економіки і торгівлі, к.е.н., професор. Вітальне слово було надано Тягуновій Наталії Михайлівні – декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі, к.е.н., професор  та Омельченко Наталії Володимирівні – заст. зав. кафедри експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі,  президент ОГО НДЦ „Незалежна експертиза” к.т.н., професор

В обговоренні актуальних питань круглого столу прийняли участь:

Активну участь у заходах брали   студенти факультету «Товарознавства, торгівлі та маркетингу» Полтавського університету економіки і торгівлі.

          

4.11.14 року кафедра експертизи за митної справи запросила школярів ЗОШ № 26 університет

Під час проведення заходу учні відвідали Майстер-клас «Практичне застосування електронних детекторів матеріалів та спеціальних засобів митного контролю». Учням надані поради про те, як уникнути підробок у повсякденному житті. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Наприкінці зустрічі студенти технікуму пригостили солодощами та чаєм.

          

17 жовтня  кафедра експертизи за митної справи  традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.

Гостями кафедри були школярі 17 загальноосвітньої школи м. Полтави.

Під час проведення заходу учні відвідали Майстер-клас старшого викладача Браїлко Анни Сергіївни на тему «Нумізматика. Атрибуція монет». Присутні взяли участь в проведенні атрибуції запропонованих монет різних епох та країн та отримали навички у розпізнаванні підробок та фальсифікації монет. Учням надані поради про те, як уникнути підробок у повсякденному житті. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою.

По закінченню заходу гості відвідали святковий концерт.

          

Знайомство кафедри експертизи та митної справи з першим курсом

Після  завершення  вивчення   дисципліни «Університетська освіта – вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи провела зустріч  з першим курсом спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Професор кафедри Наталія Володимирівна Омельченко виступила перед  студентами та  оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність» та «ПУЕТ – мій вибір».  Усі студенти були відзначені грамотами, окрім того у кожній групі були оголошені  лідери за кількістю набраних балів з дисципліни.  Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали успіхів у подальшому навчанні.

За результатами ознайомлення із підготовленими рефератами про майбутню спеціальність з’ясувалось, що вже зараз почали своє навчання майбутні судові експерти, начальники митниць, винахідники, співробітники МОН України, аналітики, представники професійної еліти України, міністри, наукові діячі, експерти з якості, фахівець з обробки інформації, директори, новатори. Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком.

Викладачі кафедри привітали студентів із досягнутими здобутками, побажали міцного здоров’я, успіхів у навчанні.

          

26 вересня 2014 р. для учнів та вчителів Полтавського міського багатопрофільного  ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського професором кафедри експертизи та митної справи Наталією Володимирівною Омельченко, старшим викладачем Браїлко Анною Сергіївною, проведено лекційне заняття на тему «Нумізматика. Атрибуція монет». Присутні взяли участь в проведенні атрибуції запропонованих лектором монет різних епох та країн та отримали навички у розпізнаванні підробок та фальсифікації монет.

Учні й вчителі Полтавського міського багатопрофільного  ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського звернулися з проханням провести цикл бесід з проблем ідентифікації та фальсифікації товарів на ринку України та захисту прав споживачів.

          

З 16 по 21 червня 2014 року на кафедрі експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся захист дипломних  робіт студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліст та магістр спеціальності Товарознавство та експертиза в митній справі. На захисті  були присутні: голова Державної екзаменаційної комісії -  Беднарчук Микола Степанович, кандидат технічних наук, доцент кафедри товарознавства непродовольчих товарів, заступник декана товарознавчо-комерційного факультету Львівської комерційної академії та члени комісії:   заступник декана товарознавства, торгівлі та маркетингу, к.т.н., доцент кафедри комерційної діяльності та підприємництва Спориш О.А., к.т.н., доцент кафедри експертизи та митної справи Поліщук Л.В., к.т.н., доцент кафедри експертизи та митної справи Юдічева О.П., доцент кафедри технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі Герман Н.В., к.т.н., доцент кафедри технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі Микитенко М.І., заст. завкафедрою експертизи та митної справи к.т.н., професор Омельченко Н. В.

Відкрила  захист та привітала студентів з успішним завершенням навчання заступник завкафедрою, професор, Омельченко Н. В.,  яка зазначила, що випускники маюсь  успішно втілювати отримані якісні знання беззаперечно у своїй майбутній  діяльності у нових економічних реаліях.

Всі члени екзаменаційної комісії сердечно привітали випускників із закінченням навчання, побажали їм зайняти гідне місце в житті та успішно реалізувати себе в професійній діяльності, підтримувати зв’язки з інститутом. Зворушливі, теплі слова, сповнені глибокої поваги та вдячності, присвятили рідному університету  та викладачам і випускники. Адже саме ці люди  надали найвищий рівень знань, підтверджений унікальними практичними навичками,  усі підстави розраховувати на успішну кар’єру, престижну роботу і впевненість у майбутньому.

          

У рамках святкування дня університету 21 травня 2014 р. на факультеті товарознавства, торгівлі та маркетингу кафедра експертизи та митної справи радо зустрічала учнів 26 школи.

З великою зацікавленістю учні знайомилися із яскравим, змістовним та насиченим подіями життям студентів ПУЕТ. Для більш детального ознайомлення із університетом, співробітниками кафедри експертизи та митної справи була проведена змістовна та цікава  екскурсія, продемонстрований фільм про університетське життя студентів ПУЕТ та про кафедру. Під час екскурсії учні відвідали актову залу, бібліотеку, електронний читальний зал, медіатеку.

Особливі враження учні отримали під час відвідування  фізкультурно-спортивного комплексу “Олімп” Викладач кафедри фізкультури ознайомив учнів школи з історією спортивного життя університету і діючими студентськими спортивними секціями.

Не менше приємних вражень гості отримали від відвідування  гуртожитку  № 1 та навчально-виробничого комбінату громадського харчування. Особливо учням школи сподобався концерт, який влаштували для гостей студенти університету.

          

15.04.14 року в Полтавському університеті економіки та торгівлі пройшла ХХХVII  наукова студентська конференція  за підсумками науково-дослідних робіт студентів. При кафедрі експертизи та митної справи відбулося засідання 34 секції «Актуальні проблеми товарознавства, експертизи та митної справи:  теорія і практика» Керівник: Калашник Олена Володимирівна, к.т.н., доцент.

На засіданні секції були присутні викладачі кафедри експертизи та митної справи  проф.. Козьмич Д.І., доц., Юдічева О.П., доц. Мартосенко М. Г., доц. Поліщук Л.В., ас. Кириченко О.В., ас. Рачинська З. П.,  ас. Кузнецова Н. О.
Були заслухані наступні доповіді:

 1. „Дослідження вмісту консервантів у низько жирному майонезі ТМ „Calve” – Чорненко М. Г., ТЕМС-51м (керівник – Юдічева О. П., к.т.н., доцент)
 2. „Аналіз сучасних способів фальсифікації молока питного” – Овчаренко С. С., ТЕМС-51м (керівник – Юдічева О.П., к.т.н., доцент)
 3. „Експертна оцінка косметичних масок” – Жарикова К. Є., ТЕМС-51м (керівник – Мартосенко М. Г., к.т.н., доцент)
 4. „Експертна оцінка виробів косметичних для макіяжу” – Давидова В. О., ТЕМС-51м (керівник – Мартосенко М. Г., к.т.н., доцент)
 5. „Сучасний асортимент блоків віконних, їх експертиза” – Кожушко В. І., ТЕМС-51м (керівник – Поліщук Л.В., к.т.н., доцент)
 6. „OSB – плити: безпека, її забезпечення та особливості експертизи – Мороз А. С., ТЕМС-51 м (керівник – Калашник О.В., к.т.н., доцент)
 7. „Експертиза соленої риби, призначеної для харчових цілей  – Оліпінська Н. А., ТЕМС-51м (керівник – Плахотін В.Я., проф.., к. б. н.)
 8. „Експертиза фруктових пюре для дитячого харчування ”  – Підлатюк Є. С., ТЕМС- 51м (керівник – Юдічева О.П., к.т.н., доцент)
 9. „Експертиза харчових концентратів” – Поташна Ю. В., ТЕМС-51м (керівник – Юдічева О.П., к.т.н., доцент)
 10. „Експертиза парасольок” – Романенко Ю.О., ТЕМС-51м (керівник – Мартосенко М. Г., к.т.н., доцент)
 11. „Порівняльне  тестування шампунів” – Чехута С. М., ТЕМС-51м (керівник – Данилкович А. Г. проф., д.т.н.)
 12. „Експертиза мобільних телефонів” – Черкас М. В., ТЕМС-51м (керівник – Омельченко Н. В. проф., к.т.н.)
 13. „Дослідження жирно кислотного складу  напівтвердих сирів” – Мозуль О. В., ТЕМС-51м керівник – Юдічева О.П., к.т.н., доцент)

За підсумками науково-дослідної роботи були відзначені наступні студенти:

          

1-2 квітня 2014 року кафедра експертизи за митної справи запросила студентів групи  ТМ-31, ТМ-33 Кооперативного технікуму відвідати університет.

Під час проведення заходу учні відвідали Майстер-класи «Секрети і загадки шоколаду», «Засоби і методи перевірки справжності грошових знаків, документів, дорогоцінних металів та коштовного каміння», «Сучасний посуд: користь чи небезпека». Студенти прослухали поради про те, як уникнути підробок у повсякденному житті. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Зустрілися  та поспілкувалися зі студентами-магістрами 5–го курсу спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Наприкінці зустрічі студентів технікуму пригостили солодощами та чаєм.

          

18-20 березня 2014 року кафедрою експертизи та митної справи  була проведена  міжнародна інтернет-конференція „Актуальні проблеми теорії  і практики  експертизи товарів”.

ОСНОВНІ ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 1. Теоретичні та методологічні засади експертизи товарів
 2. Товарознавство – основа експертизи товарів
 3. Проблеми ідентифікації та фальсифікації товарів
 4. Експертні дослідження харчових продуктів як інструмент впливу на їх безпечність
 5. Експертні дослідження непродовольчих товарів як засіб захисту прав споживачів
 6. Формування професійних компетентностей при підготовці товарознавців-експертів

 Секція 1. ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ


Керівник секції:
проф., к.т.н. Омельченко Н.В.

Представлено на конференцію 17 тез доповідей, які надійшли із таких навчальних закладів

 1. ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”
 2. Харьковский национальный технический университет сельского хозяйства имени Петра Василенко
 3. Державне підприємство «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації»
 4. Луцький національний технічний університет
 5. Черкаський політехнічний технікум
 6. Белорусский торгово-экономический университет потребительской кооперации
 7. Таджикский государственный университет коммерции
 8. Таджикский государственный университет коммерции
 9. Торгово-промышленная палата Туркменистана
 10. Поволжский кооперативный институт АНО «Российский университет кооперации»
 11. SINV S.p.A /Moschino, SbC, Roda, Piazza Sempione/Падуя, Италия
 12. Таможенная служба Ирана

Секція 2. ТОВАРОЗНАВСТВО – ОСНОВА ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Губа Л.М.

Представлено на конференцію 11 тез доповідей, які надійшли із таких навчальних закладів

 1. Бєлгородський університет кооперації, економіки і права
 2. ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”
 3. Львівська комерційна академія

Секція 3. ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ТОВАРІВ

Керівник секції:
доц., к.т.н. Поліщук Л.В.

Представлено на конференцію 13 тез доповідей, які надійшли із таких навчальних закладів

 1. ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”
 2. Київський національний торговельно-економічний університет
 3. Бєлгородський університет кооперації, економіки і права
 4. Львівська комерційна академія
 5. Луцький національний технічний університет

 

Секція 4. ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВПЛИВУ НА ЇХ БЕЗПЕЧНІСТЬ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Юдічева О.П.

Представлено на конференцію 19 тез доповідей, які надійшли із таких навчальних закладів

 1. ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”
 2. Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
 3. Київський національний торговельно-економічний університет
 4. Львівська комерційна академія
 5. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
 6. Харківський державний університет харчування та торгівлі
 7. Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля
 8. Поволжский кооперативный институт АНО «Российский университет кооперации»

Секція 5. ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НЕПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ


Керівник секції:
доц., к.т.н. Калашник О.В.

Представлено на конференцію 15 тез доповідей, які надійшли із таких навчальних закладів

 1. ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”
 2. Київський національний торговельно-економічний університет
 3. Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
 4. Львівська комерційна академія
 5. Луцький національний технічний університет
 6. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
 7. Чернігівський державний технологічний університет
 8. Київський кооперативний інститут бізнесу і права
 9. Українська академія друкарства

Секція 6. ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ТОВАРОЗНАВЦІВ-ЕКСПЕРТІВ

Керівник секції:
Мороз С.Е. – викладач Полтавського кооперативного технікуму, аспірант Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка

Представлено на конференцію 33 тези доповідей, які надійшли із таких навчальних закладів

 1. Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
 2. Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка
 3. Полтавський кооперативний технікум
 4. ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі” (кафедри експертизи та митної справи, ділової іноземної мови, товарознавства продовольчих товарів, товарознавства непродовольчих товарів, хімії, статистики, педагогіки, культурології та історії)

          

17 березня 2014 р. з нагоди відзначення Всесвітнього Дня захисту прав споживачів було проведено засідання Круглого столу. Вітальне слово було надано Нестулі О. О. – ректору університету, доктору історичних наук, професору,   Карпенко О. В. – проректору з наукової роботи та міжнародних зв’язків, к.е.н., професору, Марченко О. Ю.  - проректору з науково-педагогічної роботи, доценту. Особливий гість заходу – телеведучий Констянтин Грубич.

Круглий стіл був проведений за участі фахівців Державного підприємства “Полтавський регіональний  науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації”, Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області, Полтавської торгово-промислової палати, НДЦ “Незалежна експертиза”, викладачів кафедри хімії та кафедри експертизи та митної справи.


Конотоп Наталія Михайлівна – в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області


Ткаченко Наталія Володимирівна – заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» директор центру стандартизації та оцінки відповідності


Щур Лариса Сергіївна – начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»


Черкашин Андрій Михайлович – начальник відділу повірки та метрологічної атестації ЗВТ ДП «Полтавастандартметрологія»


Гилюн Юлія Вікторівна – експерт відділу експертизи та сертифікації товарів, спеціаліст з експертизи взуття Полтавської торгово-промислової палати

Активну участь у заходах брали  студенти Полтавського комерційного технікуму та Полтавського кооперативного технікуму, а також студенти факультету «Товарознавства, торгівлі та маркетингу» Полтавського університету економіки і торгівлі, що безпосередньо були залучені до реалізації громадського проекту «ЗРОБИ СВІТ ТОВАРІВ НАВКОЛО СЕБЕ ЯКІСНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ».


Черкас Микола – студент групи ТЕМС-52 Полтавського університету економіки і торгівлі


Оголошення підсумків конкурсу відеороликів «Будь пильним споживач»
Шестаков Євгеній, Сігінєвич Андрій, Головко Антон – студенти 1 та 3 курсів ПУЕТ, отримали дипломи І та ІІ ступенів.

Оголошення підсумків професійного КВЕСТУ: «Кращий супермаркет м. Полтави»

1 місце – супермаркет «Сільпо», 2 місце – супермаркети «Брусничка» та «ЕКО-маркет», 3 місце – супермаркет «АТБ»

Підсумки річної роботи НДЦ «Незалежна експертиза»


Омельченко Наталія Володимирівна – начальник НДЦ «Незалежна експертиза», к.т.н., доцент

Підведення підсумків професійних конкурсів присвячених Всесвітньому дню захисту прав споживачів студентів 2 та 4 курсів ПУЕТ,  студентів Полтавського комерційного технікуму та Полтавського кооперативного технікуму

Започаткування регіонального конкурсу серед учнів 7-11 класів ЗОШ Полтавської області «Зроби світ навколо себе якісним та безпечним!»

Сердюк Людмила Вікторівна – голова ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів»

Інформацію про захід можна переглянути на сайті ПТС "Місто".

          

13 березня 2014 року в Полтавській Обласній Універсальній Науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбувся  захід,   присвячений Всесвітньому дню захисту прав споживачів, на який були запрошені студенти групи ТЕМС-12і. Студенти прослухали цікаву доповідь та ознайомилися з новою літературою про права споживачів та їх захист. Цей захід викликав багато позитивних емоцій у студентів.

Також працівники відділу обслуговування користувачів взяли участь у проведенні Круглого столу до Всесвітнього дня захисту прав споживачів, який відбувся 17 березня 2014 р. у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Головний бібліотекар відділу Лисенко Л.В. та бібліотекар І категорії Гусар Т.В. представили учасникам заходу перегляд літератури «Права споживачів та їх захист». Документами з фондів ПОУНБ імені І.П.Котляревського зацікавилися учасники круглого столу та студенти вузу.

          

4.03.14 року кафедра експертизи за митної справи запросила студентів Кооперативного технікуму відвідати університет.

Під час проведення заходу учні відвідали Майстер-клас «Практичне застосування електронних детекторів матеріалів та спеціальних засобів митного контролю». Учням надані поради про те, як уникнути підробок у повсякденному житті. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Зустрілися  та поспілкувалися зі студентами-магістрами 5–го курсу спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Наприкінці зустрічі студенти технікуму пригостили солодощами та чаєм.

          

28 лютого  кафедра експертизи за митної справи  традиційно взяла участь у „Дні відкритих дверей ПУЕТ”.

Гостями кафедри були школярі Кременчуцької загальноосвітньої школи.

Під час проведення заходу учні відвідали Майстер-клас «Практичне застосування електронних детекторів матеріалів та спеціальних засобів митного контролю». Учням надані поради про те, як уникнути підробок у повсякденному житті. У навчальних аудиторіях учні відчули себе справжніми студентами ПУЕТ. Отримали детальну інформацію про умови вступу до університету, особливості навчального процесу, можливості проходження стажування, практики та працевлаштування. Члени кафедри провели для учнів екскурсію по університету та спеціалізованими лабораторіями кафедри, ознайомили їх з матеріально-технічною базою. Зустрілися  та поспілкувалися зі студентами-магістрами 5–го курсу спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Наприкінці зустрічі студенти технікуму відвідали Туркменський центр, де їх пригостили солодощами та чаєм.

По закінченню заходу гості відвідали святковий концерт.

          

19 лютого  кафедра експертизи та митної справи провела День гостинності для  студентів Полтавського кооперативного технікуму. В рамках заходу була  проведена екскурсія зі студентами гр.ТМ-32 в електронний читальний зал, спорткомплекс, навчально-виробничий комбінат, культурно-освітні центри, музей університету. Для більш детального ознайомлення із університетом та кафедрою експертизи та митної справи гості переглянули фільм про діяльність кафедри,  відвідали лабораторії товарознавчо-комерційного факультету, зустрілися  та поспілкувалися зі студентами 5–го курсу спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Наприкінці зустрічі студенти технікуму відвідали Туркменський центр, де їх пригостили солодощами та чаєм.


          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відзначають Всесвітній День стандартів

14 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній День стандартів, адже саме сорок років тому, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, президент Міжнародної організації по стандартизації (ІСО) Фарук Сунтер запропонував відзначати Всесвітній День стандартів. Ідея регулярного проведення Всесвітнього Дня стандартів полягає в підвищенні значущості глобальної стандартизації, виокремленні її ролі в забезпеченні інтересів бізнесу, роботи промислових підприємств, управлінських структур і споживачів в світовому масштабі.

Ініціаторами проведення круглого столу в ПУЕТ виступили співробітники ДП «Полтавастандартметрологія» і кафедри експертизи та митної справи. Активну участь у заходах берали студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі», що безпосередньо будуть залучені до реалізації громадського проекту «ЗРОБИ СВІТ ТОВАРІВ НАВКОЛО СЕБЕ ЯКІСНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ».

Відкрила засідання круглого столу Тягунова Наталія Михайлівна – декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі, к.е.н., професор.

Вітальне слово було надано Омельченко Наталія Володимирівна – заст. зав. кафедри експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі,  к.т.н., професор

В обговоренні актуальних питань круглого столу прийняли участь:

Технічне регулювання в Україні. Сучасність і перспективи.
Ткаченко Наталія Володимирівна – заступник генерального директора
ДП «Полтавастандартметрологія»

Шляхи розвитку національної стандартизації.
Щур Лариса Сергіївна – начальник відділу стандартизації та наукової інформації
ДП «Полтавастандартметрологія»

Практичні аспекти оцінки відповідності електротехнічної продукції
Смірнова Надія Семенівна – начальник центру оцінки відповідності світлотехнічної та електропобутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

          

Знайомство кафедри експертизи та митної справи з першим курсом

Після  завершення  вивчення   дисципліни «Університетська освіта – вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи провела зустріч  з першим курсом спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Професор кафедри Наталія Володимирівна Омельченко виступила перед  студентами та  оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність» та «ПУЕТ – мій вибір».  Усі студенти були відзначені грамотами, окрім того у кожній групі були оголошені  лідери за кількістю набраних балів з дисципліни.  Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали успіхів у подальшому навчанні.

За результатами ознайомлення із підготовленими рефератами про майбутню спеціальність з’ясувалось, що вже зараз почали своє навчання майбутні судові експерти, начальники митниць, винахідники, співробітники МОН України, аналітики, представники професійної еліти України, міністри, наукові діячі, експерти з якості, фахівець з обробки інформації, директори, новатори. Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та подарували солодкі подарунки.

Викладачі кафедри привітали студентів із досягнутими здобутками, побажали міцного здоров’я, успіхів у навчанні.   

          

Кафедра експертизи та митної справи зустрічає своїх майбутніх абітурієнтів!!!!

У рамках святкування дня університету 22 травня 2013р. на товарознавчо-комерційному факультеті кафедра експертизи та митної справи радо зустрічала студентів уманського кооперативного технікуму.

З великою зацікавленістю студенти уманського технікуму знайомилися із яскравим, змістовним та насиченим подіями життям студентів ПУЕТ. Для більш детального ознайомлення із університетом кафедрою експертизи та митної справи була проведена змістовна та цікава  екскурсія, продемонстрований фільм про університетське життя студентів ПУЕТ. Під час екскурсії студенти відвідали актову залу, бібліотеку, електронний читальний зал, медіатеку.

Особливі враження студенти уманського кооперативного технікуму отримали під час відвідування  фізкультурно-спортивного комплексу “Олімп” та ознайомлення з історією спортивного життя університету і діючими студентськими спортивними секціями.

Не менше приємних вражень гості отримали від відвідування  гуртожиток  № 1 та навчально-виробничого комбінату громадського харчування, де їх пригощали смачними стравами.

Незабутньою для студентів уманського кооперативного технікуму стала запропонована екскурсія містом.

Після екскурсії містом студенти зустрілися із викладачами кафедри експертизи та митної справи та відповідальним секретарем приймальної комісії, для більш детального обговорення питань, які їх зацікавили стосовно навчання.

У навчальних аудиторіях гості відчули себе справжніми студентами ПУЕТ, для них був проведений майстер-клас «Практичне застосування електронних детекторів матеріалів та спеціальних засобів митного контролю» - к.т.н. Мартосенко М. Г., вони довідалися про особливості навчання в університеті за обраною спеціальністю. Майбутнім абітурієнтам були роздані інформаційні матеріали про умови навчання в університеті.

Насичений подіями та враженнями день завершився на співочому полі Марусі  Чурай, куди викладачі кафедри запросили гостей на святкування Дня університету.

З НЕТЕРПІННЯМ ЧЕКАЄМО НА СТУДЕНТІВ УМАНСЬКОГО КООПЕРТИВНОГО ТЕХНІКУМУ У ЛИПНІ 2013 Р.

          

16.04.13 року в Полтавському університеті економіки та торгівлі пройшла ХХХVI  наукова студентська конференція  за підсумками науково-дослідних робіт студентів. При кафедрі експертизи та митної справи відбулося засідання 37 секції «Актуальні проблеми товарознавства, експертизи та митної справи:  теорія і практика» Керівник: Калашник Олена Володимирівн, к.т.н., доцент; секретар: Лубенець Тетяна Едуардівна, студентка ТЕМС-51М

На засіданні секції були присутні викладачі кафедри експертизи та митної справи проф.Омельченко Н.В., проф.. Козьмич Д.І., доц, Юдічева О.П., доц. Поліщук Л.В., ас. Кириченко О.В.

Були заслухані наступні доповіді:

 1. «Порівняльне тестування шампунів дитячих» - Шепелева Л. О., ТЕМС-52 (керівник – Поліщук Л.В., к.т.н., доцент)
 2. «Дослідження вмісту какао-масла у чорному шоколаді» - Тулупова Т.О., ТЕМС-52 (керівник – Юдічева О.П., к.т.н., доцент)
 3. «Сучасні модифіковані синтетичні волокна, їх властивості та застосування» - Стрюкова Т.К., ТЕМС-31(керівник – Поліщук Л.В., к.т.н., доцент)
 4. «Еластомірні нитки та революційні зміни в асортименті сучасного текстилю» - Карнаух О.В., ТЕМС-31 (керівник – Поліщук Л.В., к.т.н., доцент)
 5.  «Комплексне дослідження кремів протизапальних для дітей» - Носенко І.А., ТЕМС-41М (керівник – Калашник О.В., к.т.н., доцент)
 6. «Туркменський шовк, його новітній асортимент» -  Баллієва А.А., ТЕМС-21 (керівник – Поліщук Л.В., к.т.н., доцент)
 7. «Особливості проведення експертизи жіночого хутряного одягу з норки» - Голубченко Ю., ТЕМС-52(керівник – Омельченко Н.В., к.т.н., професор)
 8.  «Експертиза емалевої фарби ПФ-115 на прикладі вітчизняного виробника» - Грінченко О., ТЕМС-52 (керівник – Омельченко Н.В., к.т.н., професор)

За підсумками науково-дослідної роботи були відзначені наступні студенти:


І місце – Баллієва А., група ТЕМС-21 (керівник доц. Поліщук Л.В.);


ІІ місце – Шепелева Л.О., група ТЕМС-52 (керівник доц. Поліщук Л.В.);


ІІІ місце – Тулупова Т.О., група ТЕМС-52 (керівник доц. Юдічева О.П.)

          

З 18 по 21 березня 2013 р. відбувся тиждень кафедри експертизи та митної справи.

В рамках цього заходу 18 та 19 березня були проведено  майстер-клас «Зроби світ навколо себе якісним та безпечним» для учнів старших  класів Полтавських шкіл та студентів Кооперативного технікуму, під час якого обговорювались питання безпечного використання харчових добавок в сучасних продуктах харчування, а також було продемонстровано експерт-методи виявлення фальсифікації непродовольчих товарів.

Майстер- клас «Використання харчових добавок в сучасних продуктах харчування» доц., к.т.н. Юдічева О. П.

Майстер-клас «Світлова мікроскопія, як один із методів ідентифікації» - доц., к.т.н. Поліщук Л.В.

Майстер-клас «Практичне застосування електронних детекторів матеріалів та спеціальних засобів митного контролю» - к.т.н. Мартосенко М. Г.

Майстер-клас «Монети, як різновид культурних цінностей. Атрибуція монет. Проведення візуальної експертизи ікон. Особливості експертизи творів живопису» - ас. Браїлко А. С.

Студентам та учням надані поради про те, як уникнути підробок у повсякденному житті. У навчальних аудиторіях студенти технікуму та учні Розсошанської  ЗОШ відчули себе справжніми студентами ПУЕТ.

20 березня 2013р. було проведено захід «Стань студентом ПУЕТ на 1 день»,  під час якого для студентів 3-го курсу Полтавського кооперативного технікуму була проведена екскурсія по університету,  продемонстрований фільм про навчання, університетське життя студентів ПУЕТ.

Під час екскурсії студенти відвідали бібліотеку, електронний читальний зал, медіатеку.

Відвідали фізкультурно-спортивний комплекс “Олімп”, ознайомилися з історією спортивного життя університету та студентськими спортивними секціями.

Відвідали  гуртожиток  № 1

Закінчився цей захід відвідуванням навчально-виробничого комбінату громадського харчування ПУЕТ

Майбутнім абітурієнтам роздані інформаційні матеріали про умови навчання в університеті та запрошено на День відкритих дверей ПУЕТ.

21 березня 2013 р. були підведенні підсумки проведення тижня кафедри, а також нагородження учасників конкурсу «Захисти свої права споживач», під час якого були представлені презентації  робіт переможців, якими стали учні Розсошанської ЗОШ та ЗОШ №5 та ліцею №1 м.Полтава. А також відбувся  святковий концерт, в якому взяли участь студенти спеціальності Товарознавство та експертиза в митній справі Полтавського університету економіки та торгівлі.

          

15 березня 2013 р. з нагоди відзначення Всесвітнього Дня захисту прав споживачів було проведено засідання круглого столу за участі фахівців Державного підприємства “Полтавський регіональний  науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації”, Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області, Полтавської торгово-промислової палати, НДЦ “Незалежна експертиза”, викладачів та студентів ПУЕТ.

Відкрила засідання круглого столу Омельченко Наталія Володимирівна  –  заст. зав. кафедри експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі,  к.т.н., професор

В обговоренні актуальних питань круглого столу прийняли участь:

Ознаки справжності електричних ламп
Смірнова Надія Семенівна – начальник центру з оцінки відповідності світлотехнічної та електропобутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Правильне марковання продукції – основа компетентного вибору товару споживачем
Щур Лариса Сергіївна – начальник відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія»

Визначення глутамату натрію у харчових продуктах: результати змушують замислитися
Ремізова Надія Леонідівна - начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції
ДП «Полтавастандартметрологія»

Нові продукти. Результати діяльності обласної дегустаційної комісії.
Ткаченко Наталія Володимирівна - заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» - директор центру стандартизації та оцінки відповідності

Визначення країни походження товарів власного виробництва, що експортуються за кордон
Гилюн Юлія Вікторівна – експерт відділу експертизи та сертифікації товарів, спеціаліст з експертизи взуття Полтавської торгово-промислової палати

Про участь ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів» у V Міжнародному Консумерському фестивалі в рамках Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів»
Сердюк Людмила Вікторівна – голова ради Полтавської обласної громадської організації «Полтавський регіональний центр захисту прав споживачів»

Підведення підсумків участі студентів ПУЕТ у V Міжнародному Консумерському фестивалі в рамках Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів», оголошення результатів та нагородження дипломами найкращих.

Баллиева Айнабат – студентка групи ТЕМС-21 Полтавського університету економіки і торгівлі

Сіроштан Денис студент групи ТКД-51м Полтавського університету економіки і торгівлі

Сігінєвич Андрій студент групи ТЕМС-21 Полтавського університету економіки і торгівлі

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відзначають Всесвітній День стандартів

14 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній День стандартів, адже саме сорок років тому, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, президент Міжнародної організації по стандартизації (ІСО) Фарук Сунтер запропонував відзначати Всесвітній День стандартів. Ідея регулярного проведення Всесвітнього Дня стандартів полягає в підвищенні значущості глобальної стандартизації, виокремленні її ролі в забезпеченні інтересів бізнесу, роботи промислових підприємств, управлінських структур і споживачів в світовому масштабі.

На сучасному етапі  стандартизація – це не тільки забезпечення безпеки продукції, робіт і послуг, але і забезпечення технічної, інформаційної (програмної) сумісності, а також взаємозамінності продукції, узгодження показників і характеристик продукції, кодування, класифікації, уніфікації, типізації та агрегатування машин і виробів, забезпечення єдності методів контролю, вимірювань та єдності маркування. Як наслідок, забезпечення економії всіх видів ресурсів: зниження матеріаломісткості, енергоємності, трудомісткості, застосування маловідходних технологій. Тому стандартизація в цілому є гнучким і потужним інструментом впливу на ринок. У результаті ефективного застосування інструментів стандартизації усуваються технічні бар’єри в торгівлі, підвищується конкурентоспроможність і якість продукції. Стандартизація істотно впливає на темпи розвитку і рівень виробництва.

Базуючись на останніх досягненнях науки, техніки та практичного досвіду, стандартизація багато в чому не тільки визначає досягнутий рівень виробництва, але і є одним із стимулів прогресу науки і техніки.

Ініціаторами проведення круглого столу в ПУЕТ виступають співробітники ДП «Полтавастандартметрологія» і кафедри експертизи та митної справи. Активну участь у заходах беруть студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі», що безпосередньо будуть залучені до реалізації громадського проекту «ЗРОБИ СВІТ ТОВАРІВ НАВКОЛО СЕБЕ ЯКІСНИМ ТА БЕЗПЕЧНИМ».

Початок круглого столу в 14:00 у залі засідань ауд. 302.

Завантажити програму

          

Знайомство кафедри експертизи та митної справи з першим курсом

Після завершення вивчення дисципліни «Університетська освіта – вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи організувала  вже традиційну зустріч  з першим курсом програми професійного спрямування «Товарознавство та експертиза в митній справі». Професор кафедри Наталія Володимирівна Омельченко виступила перед  студентами та  оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність» та «ПУЕТ – мій вибір».  Усі студенти були відзначені грамотами, окрім того у кожній групі були по три переможця за результатами вивчення дисципліни.  Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали успіхів у подальшому навчанні.

          

Плідна співпраця кафедри експертизи та митної справи з Полтавською митницею стала вже доброю традицією. У цьому нещодавно мали змогу впевнитися студенти-першокурсники програми професійного спрямування «Товарознавство та експертиза в митній справі», для яких 12 вересня було проведено виїзне заняття на базі митниці.

Начальник Полтавської митниці Геннадій Романенко ознайомив студентів з історією та становленням митної справи в нашій Державі та Полтавському регіоні, завданнями, які виконуються митними органами України, а також з роботою основних підрозділів митниці.

Працівники митного поста «Лтава» Полтавської митниці підготували для студентів практичне заняття. Свої уміння продемонструвала гостям кінологічна команда митниці. Студенти мали змогу на практиці познайомитися з процесом митного оформлення вантажів та поспілкуватися з досвідченими фахівцями митної справи.

Проведення заняття в такій формі направлене перш за все на закріплення набутих знань, на укріплення зв’язків між навчальною програмою та практикою, а також на якісну підготовку молодих спеціалістів.

Також на заході з метою профорієнтаційної роботи  були присутні студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» Полтавського кооперативного технікуму.

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі відзначають День захисту прав споживачів

15  березня світова спільнота відзначає Всесвітній День захисту  прав споживачів.  Відзначення цього дня стало вже доброю традицією в Полтавському університеті економіки і торгівлі.   Цьогоріч також заплановано низку заходів, які відбудуться 14 березня в університеті, а 15 березня делегація студентів та викладачів університету відвідає Київський національний торгово-економічний університет, де відбудеться консьюмерський фестиваль.  Організатором заходів у ПУЕТ виступає товарознавчо-комерційний факультет, зокрема  кафедри експертизи та митної справи, загальноінженерних дисциплін  і хімії. Окрім цього слід зазначити, що в організації беруть участь також ДП «Полтавастандартметрологія» та Інспекція захисту прав споживачів у Полтавській області.

Напередодні  відзначення  Дня прав споживачів студенти спільно із працівниками ДП «Полтавастандартметрологія» провели дослідження на тему «Конфлікт брендів», також кафедрою загальноінженерних дисциплін   із цим же підприємством було проведено тестування закладів громадського харчування.

Студентська рада товарознавчо-комерційного факультету також долучилася до організації заходів та провела дослідження «Стоп етикетка»,  під час якого були виявлені товари,  у яких невідповідне маркування.  Студентська рада факультету фінансів і обліку також не стояла осторонь питання захисту прав споживачів . Студенти провели тестування банків на краще надання ними фінансових послуг.

Активну участь у заходах бере кафедра хімії. Так, 14 березня у холі 2 поверху ПУЕТ презентовано  конкурс стінних газет «Досліджуємо товари фізико-хімічними  методами», а також буде акція «Стоп наркотик».

Кафедра експертизи та митної справи  організовує конкурс стендових доповідей, які виконані студентами під керівництвом викладачів кафедри. Також серед груп спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» буде проведено конкурс стінних газет, присвячених Дню прав споживачів. А викладачі кафедри 14 березня проведуть порівняльну дегустацію харчових продуктів.

Початок заходів у холі 2 поверху о 12.20 14  березня, о 12.40 – проведення круглого столу в актовій залі.

          

Наукові здобутки кафедри експертизи та митної справи

Асистент кафедри  експертизи та митної справи Аліна Сергіївна Ткаченко відзначена за участь у Міжнародній науково-практичній  конференції «Перспективи розвитку інформаційних та транспортно-митних технологій у митній справі, зовнішньоекономічній діяльності та управлінні організаціями», що відбувалася в Академії митної служби України, за доповідь на тему  «Експертні оцінки з використанням методу Сааті».

Кафедра експертизи та митної справи  щиро вдячна Академії митної служби України  за надану можливість взяти участь у конференції та сподівається на подальшу плідну співпрацю.


          

Викладачі товарознавчо-комерційного факультету провели акцію «Хочу жити в якісному світі»

7 грудня викладачі кафедри експертизи та митної справи взяли участь в акції  «Хочу жити в якісному світі» у НВК № 1  (смт. Нові Санжари) для учнів 10-11 класів.

Під час заходу доцент кафедри експертизи та митної справи Юдічева Ольга Петрівна ознайомила учнів з інформацією про харчові добавки. Особливо цікавими для учнів стали досліди, які демонструвала асистент кафедри експертизи та митної справи Кузнєцова Наталія Олександрівна. Вона навчила  їх відрізняти фальсифіковану сметану, визначити барвники у безалкогольних напоях та  перевіряти якість і безпечність печива та чипсів.

Також учні переглянули відеофільм «Безпечність продовольчих товарів. Погляд у майбутнє». Окрім цього  учні мали змогу ознайомитися із стендовими доповідями студентів ПУЕТ, які були виконані за результатами дослідів під керівництвом викладачів кафедри хмії. 

На останок, Ольга Петрівна Юдічева та Аліна Сергіївна Ткаченко презентували школі книгу про університет.

          

          

16-17 листопада на базі Полтавського університету проходив тренінг з пост-митного аудиту

16 листопада на базі Полтавського університету економіки і торгівлі розпочав роботу практично-орієнтований тренінг з пост-митного аудиту. Захід відбувся у контексті спільного затвердженого навчального плану Місії (EUBAM) на Фазу 8, а також на продовження спільної роботи з розширення професійних знань та навиків співробітників Держмитслужби України.


У тренінгу взяли участь представники Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції ДМСУ, а також представники митниць з усіх регіонів України.

В ході роботи тренінгу були обговорені важливі питання пост-митного аудиту та зміни у митному законодавстві, пов’язані із прийняттям нового Митного кодексу України. Викладачі кафедри експертизи та митної справи під час заходу отримали унікальну можливість ознайомитися із ситуаціями, що реальну трапляються в митних органах, що дасть змогу підвищити рівень викладання дисциплін.

          

Заходи у рамках проведення Європейського тижня якості в Україні

Викладачі кафедри експертизи та митної справи взяли участь у загальнодержавних науково-практичних заходах у рамках проведення Європейського тижня якості в Україні.

Ці заходи проходили у Києві 7, 8 та 11 листопада 2011 року. Організатором проекту виступили державне підприємство «УкрНДНЦ», а також Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики та Інститут підготовки фахівців у сфері управління якістю, стандартизації, оцінки якості та відповідності. Участь у них взяли професор кафедри експертизи та митної справи Наталія Володимирівна Омельченко, а також асистент кафедри Наталія В’ячеславівна Лисенко. В рамках заходів, учасники ознайомилися із основними засадами ринкового нагляду в Україні, питаннями європейського досвіду системи стандартизації під час проведення «ЄВРО-2012» та іншими важливими питаннями у галузі управління якістю, метрології та сертифікації.

          

День гостинності кафедри експертизи та митної справи

11 листопада кафедра експертизи та митної справи провела День гостинності для учнів 11 класу Полтавської загальноосвітньої школи № 26. В рамках заходу учні зустрілися із викладачами кафедри,  переглянули фільм про університет,  оглянули лабораторії товарознавчо-комерційного факультету, а також побували у медіатеці та бібліотеці. Окрім того, абітурієнти поспілкувалися із завідувачем кафедри хімії Оленою Дмитрівною Іващенко.

На згадку про університет учні отримали іміджеву продукцію.

          

25 жовтня кафедри експертизи та митної справи провела акцію «Стань студентом ПУЕТ на один день»

У рамках акції відбулася зустріч із студентами Полтавського кооперативного технікуму. Студенти поринули у цікаве студентське життя : зустрілися із представниками студентського самоврядування університету, із викладачами кафедри хімії та кафедри експертизи та митної справи.

У медіатеці відбувся перегляд фільмів  із товарознавства. Також для студентів провели оглядові екскурсії у бібліотеці, спортивному комплексі та гуртожитку. На останок абітурієнтам було запропоновано переглянути фільм про університет.

          

Традиційна зустріч з першим курсом

Після  завершення  вивчення   дисципліни «Університетська освіта – вступ до фаху» кафедра експертизи та митної справи провела зустріч  з першим курсом спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі». Професор кафедри Наталія Володимирівна Омельченко виступила перед  студентами та  оголосила переможців у номінаціях за результатами написання есе «Моя майбутня спеціальність» та «ПУЕТ – мій вибір».  Усі студенти були відзначені грамотами, окрім того у кожній групі були оголошені  лідери за кількістю набраних балів з дисципліни.  Викладачі кафедри привітали студентів з першим заліком та побажали успіхів у подальшому навчанні.

          

Презентація Науково-дослідного центру «Незалежна експертиза» у Донецьку

Науково-дослідний центр «Незалежна експертиза», що  працює при кафедрі експертизи та митної справи, на запит Полтавської обласної державної адміністрації  запрошено до участі у міжнародному саміті (м. Донецьк).  У рамках заходу буде проведено виставку «Міжрегіональне та транскордонне співробітництво», на якій будуть презентовані матеріали про роботу НДЦ «Незалежна експертиза».